PARTNER PORTALU
  • BGK

Dom Kultury Kadr w Warszawie

<p>Budynek jest nie tylko atrakcyjny wizualnie i dopracowany estetycznie, ale także funkcjonalny i dostosowany do różnych działań i grup odbiorców.</p> <p>Twórców Kadru interesuje żywa oraz rozwijająca kultura, która jest otwarta oraz dostępna dla każdego, działa stymulująco i twórczo na odbiorców.</p>

Nowa siedziby Domu Kultury Kadr na warszawskim Mokotowie została nominowana w konkursie Top Inwestycje Komunalne 2018.

Wartość inwestycji: 26 500 000 zł

Finansowanie inwestycji: z budżetu Miasta st. Warszawy

Zakończenie inwestycji: październik 2017

Inwestor: Miasto st. Warszawa

Nowy Kadr (mieszczący się przy ulicy Rzymowskiego 32) to prawie 7000 m2 powierzchni, z czego 3200 m2 to przestrzeń użytkowa. Jest to zatem jeden z największych domów kultury w Warszawie. To trzy piętra nowoczesnej  oferty: 15 pracowni edukacyjnych, w tym studio nagraniowe, studio fotograficzne z cykloramą, liczne stanowiska multimedialne, kawiarnia, naszpikowana nowoczesną technologią sala widowiskowa dla 232 osób, podwieszane pod sufitem instalacje artystyczne i wiele innych.

Obiekt zaprojektowała pracownia Samograj. We wnętrzu został wykorzystany beton architektoniczny oraz wełna drzewna, która spełnia funkcje akustyczne i wyciszające. Surowość zastosowanych materiałów wynika nie tylko z założeń estetycznych budynku, ale także z rachunku ekonomicznego.

Budynek jest nie tylko atrakcyjny wizualnie i dopracowany estetycznie, ale także funkcjonalny i dostosowany do różnych działań i grup odbiorców.

Dom Kultury Kadr powstał w 1979 roku za sprawą społecznej, oddolnej inicjatywy. W jego wcześniejszej działalności silnie wybrzmiewała specjalizacja filmowa (DKF). Obecnie realizuje szereg działań statutowych w obszarze edukacji kulturalnej i upowszechniania kultury w dzielnicy Mokotów.

 

 Wyszukiwarki

Polecane oferty: