PARTNER PORTALU
  • BGK

Hala widowiskowo-sportowa Arena Gliwice

<p>Projekt hali, zarówno pod względem funkcjonalnym, jak i przestrzennym, nawiązuje do współczesnych tendencji w kształtowaniu obiektów sportowo-widowiskowych.</p> <p>Nad całością dominuje założony na planie okręgu budynek hali głównej.</p>

Hala widowiskowo-sportowa Arena Gliwice została nominowana w konkursie Top Inwestycje Komunalne 2018.

Wartość inwestycji: 352 900 000 zł

Finansowanie inwestycji: Kredyt z Europejskiego Banku Inwestycyjnego: 182 500 000 zł, pozostała część z budżetu miasta

Data zakończenia: październik 2017 r. (pozwolenie na użytkowanie), kwiecień 2018 r. (zakończenie prac związanych z wyposażeniem hali)

Inwestor: Miasto Gliwice


Hala widowiskowo-sportowa Arena Gliwice jest jednym z najnowocześniejszych i największych obiektów tego rodzaju w Polsce. Dzięki przyjętym rozwiązaniom w hali można przeprowadzać zawody sportowe między innymi w lekkoatletyce, tenisie, siatkówce, koszykówce, piłce ręcznej, halowej piłce nożnej oraz boksie.

W całym kompleksie dominuje budynek hali głównej, która pomieści ponad 17 tys. widzów. Przylega do niej hala treningowa i budynek fitness. Na terenie hali znajduje się także dwupoziomowy garaż, którego górna płyta jest przystosowana do organizacji imprez i wystaw plenerowych. Zamontowano w obiekcie również najwyższą w Europie ściankę wspinaczkową i spektakularny system podwieszenia scenicznego.

Opis inwestycji zamieszamy w załączniku

 Wyszukiwarki

Polecane oferty: