PARTNER PORTALU
  • BGK

Niskoemisyjne autobusy w Sosnowcu, Dąbrowie Górniczej, Czeladzi i Będzinie

<p>38 z 81 zakupionych autobusów, to autobusy z alternatywnymi układami napędowymi.</p> <p>Eksploatacja autobusów hybrydowych ograniczyła emisję dwutlenku węgla o około 25%, natomiast eksploatacja autobusów elektrycznych jest całkowicie bezemisyjna.</p>

Zakup niskoemisyjnego taboru autobusowego w Przedsiębiorstwie Komunikacji Miejskiej w Sosnowcu został nominowany w konkursie Top Inwestycje Komunalne 2018 .

Wartość inwestycji: 134.993.976 zł

Finansowanie inwestycji: Projekt współfinansowany ramach RPOWŚ na lata 2014-2020 Oś Priorytetowa IV „Efektywność energetyczna, odnawialne źródła energii i gospodarka niskoemisyjna” Działanie 4.5 „Niskoemisyjny transport miejski oraz efektywne oświetlenie ”Poddziałanie 4.5.1 Niskoemisyjny transport miejski oraz efektywne oświetlenie-ZIT”.

Zakończenie inwestycji:  marzec 2018 r. (wszystkie zakupione autobusy obsługują już linie komunikacyjne, objęte modernizacją)

Inwestor: Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Sosnowcu. Właścicielem firmy są gminy: Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza, Będzin, Czeladź.

Przedmiotem projektu jest całkowite odnowienie 26 linii komunikacyjnych transportu publicznego poprzez zakup i wprowadzenie do eksploatacji 81 sztuk niskoemisyjnych autobusów, w tym: 52 sztuk autobusów 12-metrowych oraz 29 sztuk autobusów 18-metrowych  obsługiwanych przez PKM w Sosnowcu. Zamówienie PKM jest jednym z największych w całego kraju.

Na szczególną uwagę zasługuje fakt, iż 38 z 81 zakupionych autobusów, to autobusy z alternatywnymi układami napędowymi, w tym 35 autobusów hybrydowych oraz 3 elektryczne.

Pojazdy te  przyczyniają się do redukcji emisji zanieczyszczeń do atmosfery oraz redukcji hałasu.

Nowy tabor jest wyposażony w WiFi, wbudowane w poręcze ładowarki USB, alkoblokady (każde uruchomienie autobusu będzie się wiązać z koniecznością sprawdzenia stanu trzeźwości kierowcy), a także doświetlenie wewnętrzne i zewnętrzne wyjścia z autobusu, ledowe światła mijania i drogowe oraz monitory LCD z informacjami.

Opis inwestycji zamieszamy w załącznikuWyszukiwarki

Polecane oferty: