PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowoczesne przedszkole w Żorach

<p>W sumie w przedszkolu uczy się i bawi na co dzień aż 125 dzieci (fot. Adrian Lubszczyk)</p> <p>Nowoczesny budynek 5-oddziałowego przedszkola powstał przy SP nr 1 w Żorach (fot. Adrian Lubszczyk)</p> <p>Ciekawostką jest możliwość łączenia czterech sal (fot. Adrian Lubszczyk)</p>
fot. Wojciech Bęczarski

Zwiększenie dostępności do placówek wychowania przedszkolnego poprzez budowę przedszkola w dzielnicy Kleszczówka w Żorach zostało nominowana w konkursie Top Inwestycje Komunalne 2018.

Wartość inwestycji: 5 237 300,64 zł

Dofinansowanie inwestycji: 2 440 809,34 zł ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

Data zakończenia: 31 sierpnia 2017 r.

Inwestor: Gmina Miejska Żory


Przyciągająca wzrok drewniana elewacja, zielony dach pełniący funkcję tarasu, kolorowe korytarze oraz przestronne, jasne sale z bezpiecznym wyposażeniem – tak w skrócie można opisać nową siedzibę Przedszkola nr 4 w żorskiej dzielnicy Kleszczówka.

Nowoczesny budynek 5-oddziałowego przedszkola powstał przy Szkole Podstawowej nr 1
w Żorach. Nowa część została połączona z istniejącym już budynkiem szkoły. Dzięki tej inwestycji miejsca w przedszkolu zostały zapewnione dodatkowej grupie 3- i 4-latków.

W sumie w przedszkolu uczy się i bawi na co dzień aż 125 dzieci. Poprzedni budynek przedszkola w tej dzielnicy oferował 100 miejsc.

Budynek przedszkola został dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Znajduje się w nim 5 sal przedszkolnych, z których każda przeznaczona jest dla 25 dzieci oraz kuchnia wraz z zapleczem, a także jadalnia. Ciekawostką jest możliwość łączenia czterech sal, dzięki czemu można uzyskać dwa większe pomieszczenia.

Opis inwestycji zamieszamy w załączniku

 

 Wyszukiwarki

Polecane oferty: