PARTNER PORTALU
  • BGK

Szkoła podstawowa z przedszkolem w Bydgoszczy

<p>W ramach inwestycji zrealizowany został kompleks 3 budynków.</p> <p>W szkole znajduje się 28 sal lekcyjnych z zapleczami dydaktycznymi.</p> <p>Na terenie szkoły znajdują się dwa boiska, dwa place zabaw, ciągi piesze oraz wygrodzony teren z miejscami parkingowymi.</p>

Szkoła podstawowa z przedszkolem, halą sportową i zagospodarowaniem terenu przy ul. Bora Komorowskiego 2 w Bydgoszczy została nominowane w konkursie Top Inwestycje Komunalne 2018.

Wartość inwestycji: 43.966.620 zł

Finansowanie inwestycji: z budżetu Miasta Bydgoszczy oraz z Ministerstwa Sportu i Turystyki: dofinansowanie budowy hali sportowej, boiska piłkarskiego, bieżni okrężnej i prostej w kwocie 1.913.000 zł.

Data zakończenia: 31 sierpnia 2017 r.

Inwestor: Miasto Bydgoszcz

Zrealizowana placówka szkoły podstawowej z przedszkolem zastąpiła stary, nie spełniający współczesnych standardów niewielki budynek szkoły znajdujący się na obrzeżach dzielnicy Fordon.

W ramach inwestycji zrealizowany został kompleks budynków:

- budynek szkoły - obiekt trzykondygnacyjny, w którym znajduje się 28 sal lekcyjnych z zapleczami dydaktycznymi dla maksymalnie 700 dzieci, szatniami i świetlicą;

- budynek przedszkola – obiekt trzykondygnacyjny, w którym oddziały przedszkolne z zapleczem sanitarnym dla każdego oddziału z osobna (łącznie 8 oddziałów) dla maksymalnie 200 dzieci;

- hala sportowa z magazynem na sprzęt sportowy, zapleczem sanitarnym, szatniami, pomieszczeniami dla personelu, salką do ćwiczeń korekcyjnych.

Kompleks budynków spełnia najwyższe standardy w zakresie energooszczędności. Budynki zasilane są w ciepło dostarczane z KPEC. Nadto instalacja c.o. w budynku przedszkola i hali sportowej wspomagana jest przez gruntowy wymiennik ciepła. Wszystkie budynki wyposażone są w system BMS (monitoring i sterowanie energią cieplną, elektryczną, wentylacją).

Budynek szkoły i przedszkola wyposażony jest w elektroniczny system kontroli dostępu.
Na terenie szkoły znajdują się dwa boiska, dwa place zabaw, ciągi piesze oraz wygrodzony teren z miejscami parkingowymi.

Opis inwestycji zamieszczamy w załączniku

 

 

 Wyszukiwarki

Polecane oferty: