PARTNER PORTALU
  • BGK

Zbiorcza Droga Południowa w Legnicy

<p>Wybudowano najdłuższy w Legnicy most na rzece Kaczawie o długości 119,43 m i szerokości 15,35 m.</p> <p>W ramach zadania inwestycyjnego wybudowano odcinek drogi klasy technicznej Z o długości 1,6 km.</p>

Drugi etap budowy Zbiorczej Drogi Południowej w Legnicy (od ul. Wojska Polskiego do al. Rzeczypospolitej) wraz z budową mostu na Kaczawie została nominowana w konkursie Top Inwestycje Komunalne 2018.

Wartość inwestycji: 64 912 941 zł

Finansowanie inwestycji: wkład gminy: 62 876 061 zł, wkład LPWiK: 2 036 880 zł
(finansowanie zadania odbywa się w formule forfaitingu)

Data zakończenia: 14 grudnia 2017 r

Inwestor: Gmina Legnica oraz Legnickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji

Zbiorcza Droga Południowa ma dla Legnicy charakter strategiczny, gdyż dzięki przeprawie przez rzekę Kaczawę łączy zachodnią część miasta ze wschodnią.

W ramach zadania inwestycyjnego wybudowano:
- odcinek drogi klasy technicznej Z o długości 1,6 km; prędkość projektowa – 50 km/h,
- obiekty konstrukcyjne, w tym najdłuższy w Legnicy most na rzece Kaczawie o długości 119,43 m i szerokości 15,35 m.

Inwestycja poprawiła płynności ruchu drogowego i zwiększyła mobilność mieszkańców, poprawiło się bezpieczeństwo kierowców i pieszych. Nowo powstała droga wyprowadza ruch ze śródmieścia. Zwiększyła się dostępność do zlokalizowanych w otoczeniu drogi placówek świadczących usługi publiczne.

Nowe parkingi (łącznie 466 miejsc postojowych, w tym 24 miejsca dla osób niepełnosprawnych) pozwalają na uporządkowaną obsługę masowych imprez rekreacyjnych i sportowych, odbywających się w Parku Miejskim, ułatwiają korzystanie z basenu oraz kortów tenisowych.

Opis inwestycji zamieszczamy w załącznikuWyszukiwarki

Polecane oferty: