PARTNER PORTALU
  • BGK

ZOBACZ WYNIKI EDYCJI 2016 | 2015 | 2014

Zamek Biskupi w Janowie Podlaskim

GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONO
206
3

Zamek Biskupi – Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowe w Janowie Podlaskim został nominowany w konkursie Top Inwestycje Polski Wschodniej 2017.

• Wartość inwestycji: 80 000 000 zł

• Finansowanie inwestycji: środki własne wypracowane przez firmę Arche Sp. z o.o. i kredyt.

• Data zakończenia inwestycji: kwiecień 2016 r.

• Inwestor projektu: Firma Arche Sp. z o.o

Zamek w Janowie Podlaskim jest jednym z najpiękniejszych i najbardziej wartościowych turystycznie miejsc w regionie. To tutaj znajduje się najstarsza państwowa stadnina koni czystej krwi arabskiej, założona w 1817 roku.

Zamek Biskupi to jeden z pierwszych obiektów hotelowych Polski Wschodniej. Unikatowe i stylowe meble, dodatki znajdujące się w pokojach hotelowych podkreślają piękno XVII-wiecznej architektury. W skrzydle wschodnim Zamku znajdują się historyczne apartamenty z dębowym parkietem i oryginalnymi freskami na suficie. W budynku hotelowym na podłodze znajdują się przeszklone witryny z unikatowymi, odkopanymi w trakcie budowy eksponatami pochodzącymi z różnych okresów świetności Zamku. We wnętrzach obiektu zostały wyeksponowane autentyczne stare mury budynku. Hotel był pierwotnie siedzibą biskupów, między innymi Adama Naruszewicza, który był jednym z twórców Konstytucji 3 Maja. Zamek w Janowie Podlaskim wyróżnia się od konkurencji oryginalnymi wnętrzami, gdzie elementy historyczne łączą się z nowoczesnymi rozwiązaniami. Nad realizacją kompleksu hotelowego czuwał też Wojewódzki Konserwator Zabytków.

Zamek w Janowie Podlaskim zatrudnia osoby z lokalnej społeczności, korzysta z lokalnych dostawców produktów i usług. Hotel podejmuje dialog z otoczeniem, oferuje zniżki na usługi dla lokalnych mieszkańców, organizuje działania na rzecz dzieci i młodzieży czy realizuje inicjatywy mające na celu rozwój społeczności lokalnej.

Centrum konferencyjno-wypoczynkowe to:
– 40 hektarów terenu
– 199 pokoi i apartamentów
– 467 miejsc noclegowych
– 15 sal konferencyjnych i 4 salony historyczne
– Dr Irena Eris Beauty Partner
– Centrum Rehabilitacyjne
– Strefa wellness z basenem i saunami.

Prezentację inwestycji zamieszczamy w dziale Multimedia.

 Wyszukiwarki

Polecane oferty: