PARTNER PORTALU
  • BGK

Młodszy asystent muzealny, czyli jak będzińskie muzeum współpracuje ze szkołą

  • wiadomoscizaglebia.pl    15 października 2015 - 08:58
Młodszy asystent muzealny, czyli jak będzińskie muzeum współpracuje ze szkołą
fot.wiadomoscizaglebia.pl

W października rusza w Muzeum Zagłębia nowatorski projekt edukacyjny „Akademia Młodszego Asystenta Muzealnego – Przeszłość przyszłości.”
Status studenta muzealnej Akademii uzyskali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Będzinie. Wkrótce otrzymają indeksy, w których pracownicy muzeum będą oceniać ich postępy. W tracie zajęć, uczestnicy zapoznają się ze specyfiką pracy w muzeum, jego misją i historią tego typu instytucji. Obok zwiedzania ekspozycji i poznawania zbiorów muzealnych wykorzystane zostaną prezentacje multimedialne i warsztaty dające możliwość osobistego zaangażowania w temat.

Uczą szacunku do kultury od najmłodszych lat

Celem projektu jest wzbudzenie poszanowania dla dziedzictwa kulturowego oraz kształtowanie smaku artystycznego i potrzeby naukowego poznania wśród młodych słuchaczy.

– Mamy nadzieję, że nasze zajęcia nie ograniczą się do transmisji wiedzy, lecz dostarczą wielu autentycznych przeżyć a przede wszystkim pobudzą krytyczne myślenie i osobisty rozwój naszych "studentów" – podkreśla Agnieszka Milka.

Autorką projektu jest Małgorzata Hałasik z Działu Sztuki Muzeum Zagłębia. Projekt potrwa do maja 2016 r., kiedy nastąpi oficjalne pasowanie na młodszego asystenta muzealnego oraz wręczenie dyplomów i wyróżnień. Projekt odbywa się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Śląskiego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.