PARTNER PORTALU
  • BGK

Fundusze europejskie. W końcówce finansowania aglomeracje korzystają najbardziej

  • PAP/Puls Biznesu    23 października 2015 - 07:48
Fundusze europejskie. W końcówce finansowania aglomeracje korzystają najbardziej
Zwiększa się pulę unijnego refinansowania dla miejskich inwestycji, które już są wykonane albo są na ukończeniu (fot.mat.pras.)

W największych miastach spadł niespodziewany deszcz unijnych funduszy. Najmocniej dotacje zwiększono w Warszawie, do której wpłynie 0,9 mld zł.
Jak donosi "Puls Biznesu", Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju zweryfikowało listę zadań z programu Infrastruktura i Środowisko 2007-13. Inwestycje trzeba rozliczyć z Brukselą do końca tego roku.

Miasta zyskują na spóźnieniu kolei

Urzędnicy tną więc finansowanie dla projektów kolejowych, których nie uda się wykonać i rozliczyć do końca tego roku. Jednocześnie zwiększają pulę unijnego refinansowania dla miejskich inwestycji, które już są wykonane albo są na ukończeniu.

Czytaj też: Jak wydać 29 mld w 3 miesiące?

Najwięcej zyskuje Warszawa, która otrzyma prawie 900 mln zł więcej, niż dotychczas planowano. Najmocniej zwiększy się dofinansowanie budowy drugiej linii stołecznego metra, ale także projekty tramwajowe.

Beneficjentami dodatkowych refundacji są także Poznań, Łódź, Wrocław, Kraków, Gdańsk, Szczecin oraz górnośląska aglomeracja. Zainkasują refundacje wyższe o 100-200 mln zł. Po kilkadziesiąt milionów złotych dodatkowych dotacji przypada także Toruniowi i Bydgoszczy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.