PARTNER PORTALU
  • BGK

Komunikacja publiczna: Łaziska Górne wprowadziły trzy darmowe linie autobusowe

  • mw    4 stycznia 2016 - 12:04
Komunikacja publiczna: Łaziska Górne wprowadziły trzy darmowe linie autobusowe
Na terenie Łazisk Górnych w dalszym ciągu będą kursować też autobusy MZK Tychy, choć będzie ich mniej. Fot: www.laziska.pl

Od 2 stycznia na terenie gminy Łaziska Górne wprowadzona została bezpłatna komunikacja publiczna na trzech liniach autobusowych. Ich organizatorem jest samorząd gminy. Jednocześnie Miejski Zarząd Komunikacji w Tychach zawiesił funkcjonowanie dwóch swoich linii, kursujących na terenie Łazisk.
Bezpłatne przewozy zostały wprowadzone na liniach: “Ł Łaziska”, “M Łaziska” i “N Łaziska”. Zadanie to realizować ma od 2 stycznia 2016 roku do 31 grudnia 2019 roku Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Łaziskach Górnych.

W ogłoszeniu burmistrza Łazisk wskazano wymogi, jakie powinien spełniać obsługujący bezpłatne linie tabor. Pojazdy powinne być wyprodukowane nie wcześniej niż w roku 2009. Muszą być dopuszczone do przewozu nie mniej niż 25 i nie więcej jak 29 osób, a przy tym posiadać co najmniej 10 miejsc siedzących i co najmniej 5 miejsc stojących. Konstrukcja każdego autobusu musi umożliwiać przewóz wózka dziecięcego razem z dzieckiem lub wózka inwalidzkiego razem z osobą niepełnosprawną. Każdy autobus musi być wyposażony w system monitoringu wraz z urządzeniem rejestrującym w sposób ciągły obrazy z wnętrza pojazdu w trakcie wykonywania przewozów, z widokiem umożliwiającym obserwację pasażerów wsiadających wszystkimi drzwiami, a także lokalizator GPS oraz dostępem do Internetu i elektroniczne tablice informacyjne. 

Poza trzema bezpłatnymi liniami na terenie Łazisk Górnych w dalszym ciągu będą kursować też autobusy MZK Tychy, choć z oferty tego przewoźnika zniknęły dwie linie („Ł” i „N””).

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.