PARTNER PORTALU
  • BGK

Kosze głodomory zachęcają do dbania o czystość Siemianowic

  • Bartosz Dyląg    20 listopada 2015 - 12:30
Kosze głodomory zachęcają do dbania o czystość Siemianowic
Oklejone kosze budzą zainteresowanie mieszkańców Siemianowic Śląskich (fot. mat. prasowe)

Na ulicach Siemianowic Śląskich stanęło 150 nowych koszów na śmieci oklejonych oczkami, buźkami, oraz napisami: „głodomór” i „nakarm mnie”. Władze w ten sposób zachęcają mieszkańców do dbania o czystość przestrzeni miejskiej.
Pierwsze 20 koszów-głodomorów pojawiło się dwa miesiące temu przy siemianowickich przedszkolach.

- Patrząc na kosze stojące na ulicach miasta pomyśleliśmy sobie, że mieszkańcy chętniej będą wrzucali śmieci do koszy oklejonych w pomysłowy sposób. Przy okazji dzieci zainteresują rodziców – mówi Damian Kołakowski, naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej UM w Siemianowicach Śląskich.

Kosze głodomory chwyciły. - Mieszkańcy za pośrednictwem profilu prowadzonego przez prezydenta miasta bardzo polubili tę inicjatywę. Niektóre z dzieciaków chcą robić sobie zdjęcia z tymi koszami i nie odchodzą od nich, dopóki rodzice im tych zdjęć nie zrobią – dodaje Damian Kołakowski.

Wobec powodzenia akcji oklejono wszystkie 150 nowych koszów, które zostały zamówione przez miasto. Co więcej, „głodomorami” zostanie także nowa partia koszów, której zakup jest planowany na przyszły rok. Oklejenie jednego kosza kosztuje ledwie 8 zł.

Siemianowice chcą być czystym miastem

Postawienie na ulicach Siemianowic Śląskich koszów głodomorów wiąże się z prowadzoną przez miasto od kilku miesięcy inną akcją "Czyste miasto". Wskutek niej zatrudniono np. kilka osób do sprzątania dzikich wysypisk w ramach robót publicznych.

- Akcja ma dwa cele: aktywizować osoby długotrwałe bezrobotne oraz przyczynić się do tego, by miasto było czystsze i przyjaźniejsze dla mieszkańców – wyjaśnia Damian Kołakowski.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.