PARTNER PORTALU
  • BGK

Lisowice i Draliny: Skażenie bakteriami coli. Mieszkańcy bez wody

  • PAP/AT    17 maja 2018 - 10:29
Lisowice i Draliny: Skażenie bakteriami coli. Mieszkańcy bez wody
Bakterie z grupy coli do ujęć wody przenikają np. z nieszczelnych szamb lub zanieczyszczonych nieczystościami gruntów (fot.pixabay)

Ze względu na skażenie wody bakteriami z grupy coli mieszkańcy wsi Lisowice i Draliny w gminie Pawonków (Śląskie) nie mogą jej spożywać. Problem dotyczy ok. 1300 osób.
Mieszkańcy wsi Lisowice i Draliny w gminie Pawonków (Śląskie) nie mogą spożywać wody z sieci wodociągowej – jest ona skażona bakteriami z grupy coli. Według służb kryzysowych wojewody śląskiego, problem dotyczy ok. 1300 osób. Dostarczana jest im woda w butelkach.

Jak podał sanepid, woda w której wykryto zanieczyszczenie nie nadaje się do spożycia, mycia owoców i warzyw, naczyń kuchennych oraz mycia zębów. Komunikaty w tej sprawie zamieszczono na stronie Urzędu Gminy Pawonków.

Obecnie trwa płukanie i dezynfekcja wodociągu Lisowice-Draliny. Do czasu przywrócenia prawidłowych parametrów, mieszkańcy mogą u sołtysów odbierać zdatną do spożycia wodę w butelkach.

Bakterie z grupy coli do ujęć wody przenikają np. z nieszczelnych szamb lub zanieczyszczonych nieczystościami gruntów. Picie skażonej nimi wody może skutkować dolegliwościami żołądkowymi.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.