PARTNER PORTALU
  • BGK

Łódź pożegnała się z ostatnim ikarusem

  • bad    21 września 2015 - 16:05
Łódź pożegnała się z ostatnim ikarusem
Ikarusy jeszcze w 2014 roku obsługiwały przejazdy piłkarskich kibiców na mecze ŁKS i Widzewa. Fot. uml.lodz.pl

Z łódzkich ulic na dobre zniknęły autobusy marki ikarus. Te popularne kiedyś pojazdy woziły łodzian od 1959 roku.
W piątek, 18 września po raz ostatni z zajezdni przy ul. Limanowskiego wyjechał autobus marki Ikarus. Po przejechaniu czterech pełnych kursów te legendarne pojazdy, obecne w Łodzi od 1959 roku, bezpowrotnie zniknęły z ulic tego miasta.

- Ikarus to jest już historia, nieistniejąca dziś marka wszechobecna niegdyś w Polsce jak i w krajach bloku wschodniego – wspomina Łukasz Stefańczyk z Klubu Miłośników Starych Tramwajów.

Porównywalna awaryjność

- Na tamte czasy to były bardzo dobre wozy. Miały lepsze przyspieszenie niż dzisiejsze autobusy, a ich awaryjność była porównywalna - opowiada Mirosław Jędrzejczyk, kierowca Ikarusa.

Czytaj też: Ostatni ikarus zniknął z Sosnowca

Ikarusy nie służą MPK już od grudnia 2013 roku, jednak jeszcze w 2014 roku obsługiwały przejazdy piłkarskich kibiców na mecze ŁKS i Widzewa. Większość dużych polskich miast już się z nimi rozstała, ale Łódź nie jest ostatnia – tymi autobusami można przejechać się jeszcze w Częstochowie. Uroczyste pożegnanie odbyło się w związku z trwającym od wtorku Europejskim Tygodniu Zrównoważonego Transportu.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.