PARTNER PORTALU
  • BGK

Spalarnia szpitala w Bielsku-Białej samowolą budowlaną

  • JL    13 października 2015 - 10:46
Spalarnia szpitala w Bielsku-Białej samowolą budowlaną
Powiatowy inspektor nadzoru budowlanego w Bielsku-Białej wstrzymał użytkowanie spalarni Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej. Fot. Facebook

Powiatowy inspektor nadzoru budowlanego w Bielsku-Białej wstrzymał użytkowanie spalarni Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej, uznając ją samowolą budowlaną ze względu na zwiększenie intensywności spalania, czyli zmianę sposobu użytkowania.
Działająca od czerwca 2014 r. do marca tego roku spalarnia Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej, którego dyrektorem jest Ryszard Batycki wiceprzewodniczący Rady Miasta Bielska-Białej była samowolą budowlaną ze względu na zwiększenie intensywności spalania, czyli zmianę sposobu użytkowania. Tak stwierdził powiatowy inspektor nadzoru budowlanego w Bielsku-Białej i wstrzymał użytkowanie spalarni.

Czytaj też: Radni przeciw spalarni Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej

W marcu 2015 r. pracę spalarni, ze względu na gigantyczne zanieczyszczenie powietrza, wstrzymał w trybie natychmiastowym Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Postanowienie nadzoru budowlanego jest ostateczne. Nie można go zaskarżyć. W tej sytuacji społeczność „Bielszczanie przeciw spalarni” wzywa radnych Bielska-Białej do odwołania z funkcji wiceprzewodniczącego rady miasta Ryszarda Batyckiego, a Śląski Urząd Marszałkowski do odwołania go z funkcji dyrektora największej w Bielsku-Białej publicznej placówki medycznej.

W styczniu 2015 r. Stowarzyszenie Olszówka w imieniu społeczności „Bielszczanie przeciw spalarni” wystąpiło do Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego dla miasta Bielska-Białej z wnioskiem o stwierdzenie samowoli budowlanej i wstrzymanie użytkowania spalarni odpadów przy Szpitalu Wojewódzkim w Bielsku Białej.

Ponieważ inspektorat umorzył postępowanie, Stowarzyszenie Olszówka odwołało się do Śląskiego Wojewódzkiego Inspektoratu Budowlanego, który nakazał ponowne rozpatrzenie wniosku. Efektem jest decyzja wstrzymania użytkowania budynku spalarni ze względu na stwierdzenie samowoli budowlanej.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (1)

  • br, 2015-10-13 14:21:30

    korekta organu, który wstrzymał