Bielsko-Biała, nowy stadion: Otwarcie dopiero w połowie 2016 r.

Dopiero pod koniec pierwszego półrocza bielski magistrat planuje oficjalne otwarcie stadionu miejskiego - poinformował wiceprezydent Bielska-Białej Lubomir Zawierucha. Pierwotnie obiekt miał być otwarty pod koniec 2014 r.
Bielsko-Biała, nowy stadion: Otwarcie dopiero w połowie 2016 r.
Nowy stadion powstaje w miejscu dotychczasowego, należącego niegdyś do BKS Stal Bielsko-Biała, który pochodził z lat 50. minionego stulecia (fot.bielsko-biala.pl)

"Jeśli wszystko pójdzie po naszej myśli, to planujemy oficjalne otwarcie stadionu pod koniec pierwszego półrocza 2016 r. Oczywiście do tego czasu powinniśmy uzyskać pozwolenie na użytkowanie" - powiedział samorządowiec.

Władze miasta chciałyby, aby podczas otwarcia ekstraklasowe Podbeskidzie Bielsko-Biała rozegrało towarzyski mecz z atrakcyjnym rywalem. W tym kontekście wymieniana była nazwa klubu Bundesligi VfL Wolfsburg. "Problem polega na tym, że w tym terminie wszystko będzie się kręciło wokół mistrzostw Europy" - studzi emocje Zawierucha.

Obecnie podczas meczów na bielskim stadionie kibice mogą zasiąść jedynie na dwóch z czterech trybun: północnej za jedną z bramek oraz wschodniej wzdłuż linii bocznej. Cały obiekt po otwarciu pomieścić ma ok. 15 tys. widzów.

Pierwotny termin otwarcia wielokrotnie przesuwano. Rzecznik bielskiego magistratu Tomasz Ficoń w ub.r. wyjaśniał, że to efekt m.in. konieczności wprowadzenia pod naciskiem okolicznych mieszkańców zmian do projektu. Zmieniły się choćby lokalizacja parkingu i pomieszczeń administracyjnych. Korekty dotknęły też zabezpieczeń przeciwpożarowych.

W październiku minionego roku Zawierucha mówił, że kibice będą mogli zasiąść na wszystkich trybunach już na początku rundy wiosennej ekstraklasy. Prace budowlane i montażowe już się zakończyły. Dobiegają końca m.in. testy sprawności urządzeń, które miały potrwać do końca roku, ale ich zwieńczenie nastąpi dopiero pod koniec lutego.

Nowy stadion powstaje w miejscu dotychczasowego, należącego niegdyś do BKS Stal Bielsko-Biała, który pochodził z lat 50. minionego stulecia.

Budowa obiektu, na którym mecze rozgrywają ekstraklasowe Podbeskidzie i trzecioligowa Stal, rozpoczęła się latem 2012 r. Koszt inwestycji wynosi ponad 100 mln zł. Samorząd buduje go z własnych funduszy.

Wiosenne rozgrywki piłkarze Podbeskidzia zainaugurują w weekend 13-14 lutego. Podbeskidzie spotka się na wyjeździe z Lechią Gdańsk. Pierwszy mecz w Bielsku-Białej rozegra tydzień później z Lechem Poznań. BKS wznowi rozgrywki w marcu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE