PARTNER PORTALU
  • BGK

Bielsko-Biała, nowy stadion: Otwarcie dopiero w połowie 2016 r.

  • PAP/AT    19 stycznia 2016 - 17:32
Bielsko-Biała, nowy stadion: Otwarcie dopiero w połowie 2016 r.
Nowy stadion powstaje w miejscu dotychczasowego, należącego niegdyś do BKS Stal Bielsko-Biała, który pochodził z lat 50. minionego stulecia (fot.bielsko-biala.pl)

Dopiero pod koniec pierwszego półrocza bielski magistrat planuje oficjalne otwarcie stadionu miejskiego - poinformował wiceprezydent Bielska-Białej Lubomir Zawierucha. Pierwotnie obiekt miał być otwarty pod koniec 2014 r.
"Jeśli wszystko pójdzie po naszej myśli, to planujemy oficjalne otwarcie stadionu pod koniec pierwszego półrocza 2016 r. Oczywiście do tego czasu powinniśmy uzyskać pozwolenie na użytkowanie" - powiedział samorządowiec.

Władze miasta chciałyby, aby podczas otwarcia ekstraklasowe Podbeskidzie Bielsko-Biała rozegrało towarzyski mecz z atrakcyjnym rywalem. W tym kontekście wymieniana była nazwa klubu Bundesligi VfL Wolfsburg. "Problem polega na tym, że w tym terminie wszystko będzie się kręciło wokół mistrzostw Europy" - studzi emocje Zawierucha.

Obecnie podczas meczów na bielskim stadionie kibice mogą zasiąść jedynie na dwóch z czterech trybun: północnej za jedną z bramek oraz wschodniej wzdłuż linii bocznej. Cały obiekt po otwarciu pomieścić ma ok. 15 tys. widzów.

Pierwotny termin otwarcia wielokrotnie przesuwano. Rzecznik bielskiego magistratu Tomasz Ficoń w ub.r. wyjaśniał, że to efekt m.in. konieczności wprowadzenia pod naciskiem okolicznych mieszkańców zmian do projektu. Zmieniły się choćby lokalizacja parkingu i pomieszczeń administracyjnych. Korekty dotknęły też zabezpieczeń przeciwpożarowych.

W październiku minionego roku Zawierucha mówił, że kibice będą mogli zasiąść na wszystkich trybunach już na początku rundy wiosennej ekstraklasy. Prace budowlane i montażowe już się zakończyły. Dobiegają końca m.in. testy sprawności urządzeń, które miały potrwać do końca roku, ale ich zwieńczenie nastąpi dopiero pod koniec lutego.

Nowy stadion powstaje w miejscu dotychczasowego, należącego niegdyś do BKS Stal Bielsko-Biała, który pochodził z lat 50. minionego stulecia.

Budowa obiektu, na którym mecze rozgrywają ekstraklasowe Podbeskidzie i trzecioligowa Stal, rozpoczęła się latem 2012 r. Koszt inwestycji wynosi ponad 100 mln zł. Samorząd buduje go z własnych funduszy.

Wiosenne rozgrywki piłkarze Podbeskidzia zainaugurują w weekend 13-14 lutego. Podbeskidzie spotka się na wyjeździe z Lechią Gdańsk. Pierwszy mecz w Bielsku-Białej rozegra tydzień później z Lechem Poznań. BKS wznowi rozgrywki w marcu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.