PARTNER PORTALU
  • BGK

Bytom wykorzysta wakacje na remonty szkół i przedszkoli

  • JS    18 maja 2017 - 15:34
Bytom wykorzysta wakacje na remonty szkół i przedszkoli
Łączny koszt planowanych prac modernizacyjnych, które sfinansowane zostaną z budżetu miasta, to prawie 600 tys. zł. (fot. bytom.pl)

Remonty kuchni, łazienek, sanitariatów, podłóg, dachów, instalacji odgromowej oraz elewacji budynków realizowane będą w okresie wakacyjnym w jedenastu bytomskich przedszkolach i szkołach.
Łączny koszt planowanych prac modernizacyjnych, które sfinansowane zostaną z budżetu miasta, to prawie 600 tys. zł.

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami. Dla dzieci z przedszkoli, ale także uczniów bytomskich szkół to czas odpoczynku i wakacyjnych wyjazdów. W tym czasie jednak, w wielu przedszkolach i szkołach będą trwały remonty, które mają poprawić ich infrastrukturę oraz bezpieczeństwo przebywających w nich dzieci i młodzieży.

Remonty zaplanowano w sześciu przedszkolach i pięciu szkołach. W Szkole Podstawowej nr 38 w Bytomiu Suchej – Górze oraz w przedszkolach nr 29 i 30 przy ul. Czarnieckiego wykonana zostanie nowa instalacja odgromowa. Z kolei w Przedszkolu nr 14 (Rozbark) wyremontowana zostanie łazienka, zaś w Przedszkolu nr 15 oraz w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 11 (Osiedle im. gen. Ziętka) przebudowane zostaną sanitariaty.

Kolejne prace zaplanowano w Przedszkolu nr 51 na Stroszku, gdzie remontowane będą podłogi, w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 7 przy ul. Siemiradzkiego – tutaj zmodernizowana zostanie kuchnia, a także w Przedszkolu nr 31 na ul. Pułaskiego (remont elewacji budynku) oraz w Szkole Podstawowej nr 33 w Miechowicach, gdzie wyremontowany zostanie dach.

Ważny remont prowadzony będzie także w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących (Szombierki), gdzie planowana jest modernizacja wymiennikowni, czyli wymiana urządzeń źródła ciepła.

Prawie 5 mln zł, z czego około 3,2 mln zł to dofinansowanie, przeznaczono na modernizację pięciu bytomskich przedszkoli w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Prace te mają się zakończyć do końca sierpnia, a programem objęte zostało pięć bytomskich przedszkoli: Przedszkole Miejskie nr 21 przy ul. Olimpijskiej, Przedszkole Miejskie nr 24 przy ul. Okulickiego – Niedźwiadka, Przedszkole Miejskie nr 25 przy ul. Olejniczaka, Przedszkole Miejskie nr 54 przy ul. Czecha oraz Przedszkole Miejskie nr 63 przy ul. Strzelców Bytomskich. Dzięki tym pracom już od nowego roku szkolnego 2017/2018 przybędzie w naszym mieście około 120 dodatkowych miejsc dla dzieci trzy i czteroletnich.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.