PARTNER PORTALU
  • BGK

Katowice i Śląsk konkurencją dla Krakowa?

  • PTWP - PropertyNews.pl    30 stycznia 2016 - 08:26
Katowice i Śląsk konkurencją dla Krakowa?
Adam Konieczny, Country Head Poland w Christie + Co

Kraków jest ważnym punktem na mapie rynku MICE, jednak za kilka lat może się to zmienić. - Organizatorzy dużych eventów będą poszukiwać nowego, nieodkrytego jeszcze w Europie miejsca, które będzie mogło zaproponować oryginalną ofertę. Wzrost zainteresowania turystyką poprzemysłową może zwiększyć atrakcyjność Katowic i Śląska na wzór Zagłębia Ruhry - mówi Adam Konieczny, Country Head Poland w Christie + Co.
Otwarcie Międzynarodowego Centrum Kongresowego oraz innych inwestycji takich jak: Sala Koncertowa Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia oraz Muzeum Śląskie miało pozytywny wpływ na wyniki istniejących obiektów hotelowych.

- Katowice, które do tej pory były bardzo płytkim rynkiem hotelowym, obecnie stały się jednym z miast wymienianych wśród inwestorów i operatorów jako najbardziej perspektywiczny rynek. Szykują się kolejne inwestycje hotelowe, jak np. przy ul. Wojewódzkiej, także sieć hoteli Diament zapowiada budowę kolejnego hotelu w Katowicach. Potwierdzona została również budowa hotelu Moxy na lotnisku w Pyrzowicach - mówi Adam Konieczny, Country Head Poland w Christie + Co. 

- W związku z pojawianiem się w mieście coraz bardziej prestiżowych konferencji oraz wydarzeń kulturalnych widzimy miejsce na budowę 5-gwiazdkowego hotelu sieciowego z liczbą pokoi na poziomie ok. 150 - dodaje.

W tym roku nastąpi również otwarcie hotelu Holiday Inn w Dąbrowie Górniczej. W 2015 roku otwarty został w Żorach innowacyjny hotel Alto należący do grupy hotelowej Qubus. Spółka zapowiada kolejne inwestycje tej marki w innych śląskich miastach.

- Miastem, które potrzebuje hotelu sieciowego są Gliwice. Istotne dla dalszego rozwoju rynku hotelowego oraz MICE w Katowicach są takie inwestycje jak: dokończenie remontu linii kolejowej Kraków – Katowice, budowa autostrady A1 w kierunku północnym, wraz z obwodnicą Częstochowy, a także rozwój lotniska Pyrzowice oraz budowa połączenia kolejowego do Katowic - podkreśla Adam Konieczny.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Gdańszczanin , 2016-01-30 18:58:27

    Kraków? Zaorać i zasiać pomidory! :-)