PARTNER PORTALU
  • BGK

Krzysztof Klimosz nowym prezesem Stadionu Śląskiego

  • AW    3 listopada 2015 - 18:04
Krzysztof Klimosz nowym prezesem Stadionu Śląskiego
Obecnie głównym zadaniem spółki jako operatora jest dokończenie modernizacji Stadionu Śląskiego (fot.parkslaski.pl)

Rada Nadzorcza Stadionu Śląskiego powołała Krzysztofa Klimosza na stanowisko prezesa spółki. Nowy szef obejmuje stanowisko w ostatnim etapie przebudowy Kotła Czarownic.
Jak podaje Śląski Urząd Marszałkowski, Klimosz w latach 1998-2006 pracował jako inspektor nadzoru robót drogowych w DTŚ SA. Do czasu wyboru na prezesa Stadionu Śląskiego prowadził także własną działalność gospodarczą związaną z doradztwem inwestycyjnym oraz nadzorem budowlanym, specjalizując się w inwestycjach drogowych oraz budową obiektów inżynierskich.
Nowy prezes posiada uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno-budowlanej bez ograniczeń. Swoje obowiązki nowy prezes pełni od 3 listopada.

Spółka samorządowa

„Stadion Śląski” spółka z ograniczoną odpowiedzialnością powstała w lipcu 2013 roku. Podstawowym celem działalności spółki jest realizacja celów publicznych Województwa Śląskiego z zakresu edukacji, kultury, kultury fizycznej oraz sportu, w tym obejmujących sprawy budowy, utrzymania oraz eksploatacji Stadionu Śląskiego w Chorzowie. Samorząd Województwa posiada 100% udziałów w kapitale zakładowym spółki. Jego wysokość to ok. 54,9 mln zł.

Obecnie głównym zadaniem spółki jako operatora jest dokończenie modernizacji Stadionu Śląskiego.

Na jakim etapie budowa?

Właśnie kończy się najważniejszy etap przebudowy Stadionu Śląskiego. O ile planów nie pokrzyżują warunki atmosferyczne, dach będzie gotowy na przełomie listopada i grudnia. Potem zostaną m.in. wykończenia, instalacje, montaż bieżni lekkoatletycznej, murawy i krzesełek.

Jak czytamy na stronie Parku Śląskiego, niemal pewne jest, że Stadion Śląski zostanie otwarty w pierwszej połowie 2017 roku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.