Minister Wasiak o polskich drogach: jedne są dziurawe, inne są świetne

Minister infrastruktury i rozwoju Maria Wasiak jest pewna, że uda się wykorzystać całą pulę unijnych dotacji. Wciąż jest szansa na nowe inwestycje.
Minister Wasiak o polskich drogach:  jedne są dziurawe, inne są świetne
Według Marii Wasiak przyczyną strajku w PKP Cargo jest lokalny konflikt (fot. PTWP)

Minister infrastruktury i rozwoju Maria Wasiak tłumaczyła dziś na antenie Radiowej Jedynki przyczyny konfliktu w PKP Cargo. Mówiła też m.in. o wykorzystywaniu środków unijnych i etapach, na których znajduje się budowa nowych dróg i infrastruktury kolejowej.

- 85% to realnie wydane unijne pieniądze przez PKP,  wykorzystamy dotacje w całości - mówiła Maria Wasiak na antenie Polskiego Radia.

- Mówienie, że drogi są dziurawe? No jeździ się po tych drogach, jedne są dziurawe, inne są świetne - odpowiedziała na pytanie o zły stan polskich dróg.

Ponadto Maria Wasiak powiedziała, że planowane na poniedziałek (9.11) rozpoczęcie strajku w delegaturze PKP Cargo w Tarnowskich Górach wynika z konfliktu lokalnego, gdyż oprócz żądań podwyżki o 250 złotych, kolejarze nie zgadzają się na przenosiny siedziby zakładu śląskiego z Tarnowskich Gór do Katowic. Maria Wasiak podkreśliła, że spór w spółce powoduje straty na giełdzie.

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE


Arogancja Władzy
Jest bez granic,
Boć to wszędzie,
( w każdym URZĘDZIE !!! )
Szarego petenta
Ma się za nic.

Eterno Vagabundo, 2015-11-13 21:52:03 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE