PARTNER PORTALU
  • BGK

Minister Wasiak o polskich drogach: jedne są dziurawe, inne są świetne

  • em    5 listopada 2015 - 09:29
Minister Wasiak o polskich drogach:  jedne są dziurawe, inne są świetne
Według Marii Wasiak przyczyną strajku w PKP Cargo jest lokalny konflikt (fot. PTWP)

Minister infrastruktury i rozwoju Maria Wasiak jest pewna, że uda się wykorzystać całą pulę unijnych dotacji. Wciąż jest szansa na nowe inwestycje.
Minister infrastruktury i rozwoju Maria Wasiak tłumaczyła dziś na antenie Radiowej Jedynki przyczyny konfliktu w PKP Cargo. Mówiła też m.in. o wykorzystywaniu środków unijnych i etapach, na których znajduje się budowa nowych dróg i infrastruktury kolejowej.

- 85% to realnie wydane unijne pieniądze przez PKP,  wykorzystamy dotacje w całości - mówiła Maria Wasiak na antenie Polskiego Radia.

- Mówienie, że drogi są dziurawe? No jeździ się po tych drogach, jedne są dziurawe, inne są świetne - odpowiedziała na pytanie o zły stan polskich dróg.

Ponadto Maria Wasiak powiedziała, że planowane na poniedziałek (9.11) rozpoczęcie strajku w delegaturze PKP Cargo w Tarnowskich Górach wynika z konfliktu lokalnego, gdyż oprócz żądań podwyżki o 250 złotych, kolejarze nie zgadzają się na przenosiny siedziby zakładu śląskiego z Tarnowskich Gór do Katowic. Maria Wasiak podkreśliła, że spór w spółce powoduje straty na giełdzie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Eterno Vagabundo, 2015-11-13 21:52:03

    Arogancja Władzy Jest bez granic, Boć to wszędzie, ( w każdym URZĘDZIE !!! ) Szarego petenta Ma się za nic.