PARTNER PORTALU
  • BGK

PKP PLK: które linie kolejowe będą modernizowane

  • pt    2 października 2015 - 15:33
PKP PLK: które linie kolejowe będą modernizowane
Tylko w tym roku PKP PLK ma wydać na inwestycje do 8,5 mld zł.

W tym roku PKP PLK ma wydać na inwestycje do 8,5 mld zł. W najbliższym czasie ruszą przetargi m.in. na modernizację linii Warszawa – Lublin.
Najważniejsze przetargi jakie w najbliższym czasie ma ogłosić spółka to linia Warszawa – Lublin (wartości inwestycji to ok. 3 mld zł), kolejny etap linii Warszawa – Radom, linia Rail Baltica odcinek Sadowne – Czyżew (ok. 0,5 mld zł), odcinek Sochaczew – Swarzędz na magistrali E20 (ok. 2,5 mld zł), linia E59 Poznań – Wrocław na odcinku Leszno – Rawicz oraz podmiejska linia Warszawa – Grodzisk Mazowiecki.

Szybciej z Krakowa do Katowic

We wrześniu PLK ogłosiły postępowanie przetargowe na modernizację linii Katowice – Kraków na odcinku Jaworzno Szczakowa – Trzebinia oraz Trzebinia – Krzeszowice.

W ramach projektu wykonane będą pomiędzy Jaworznem Szczakową a Trzebinią prace, które obejmują tory na stacjach i szlakach, sieć trakcyjną, urządzenia sterowania ruchem kolejowym.

Również obiekty inżynieryjne mosty i wiadukty są objęte robotami. Przebudowa przejazdów kolejowo-drogowych wraz z budową dróg objazdowych poprawi poziom bezpieczeństwa na styku toru i drogi.

Tak jak na wszystkich modernizowanych przez PLK trasach, tak i tu zmieni się standard obsługi pasażerów dzięki modernizacji peronów i urządzeń obsługi podróżnych w Jaworznie Szczakowej, Jaworznie Ciężkowicach, Balinie.

Po zakończeniu prac skróci się czas przejazdu, gdyż pociągi pojadą z prędkością do 160 km/h.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.