PARTNER PORTALU
  • BGK

Przestrzeń publiczna ważnym tematem na 4DesignDays

  • MIW    13 lutego 2018 - 19:49
Przestrzeń publiczna ważnym tematem na 4DesignDays
Warszawska EC Powiśle (fot. mat. EC Powiśle)

Jak powinny się zmieniać miasta? Dlaczego warto inwestować w nadrzeczne bulwary? I jak sprawić, aby architektura edukowała? Odpowiedzi na te wszystkie pytania usłyszeć będzie można podczas III edycji 4 Design Days – największego w tej części Europy wydarzenia rynku nieruchomości, architektury, wnętrz i wzornictwa. Impreza trwać będzie od 15 do 18 lutego w Międzynarodowym Centrum Kongresowym i Spodku w Katowicach.
  • Podczas debat w ramach 4 Design Days rozmawiać będą architekci, samorządowcy, dziennikarze i naukowcy.
  • W toku dyskusji pojawią się takie wątki jak spodziewany kierunek zmian w miastach, oczekiwania mieszkańców, a także zagospodarowanie nadrzecznych bulwarów.
  • Będzie można zobaczyć też najbardziej designerskie inwestycje i projekty zrealizowane w Polsce i na świecie.

Tych, których interesuje tematyka przestrzeni publicznej nie powinno zabraknąć zwłaszcza pierwszego dnia 4 Design Days. 15 lutego zaplanowano aż trzy debaty dotyczące tej właśnie tematyki.

I tak o godz. 12 w sali balowej A Międzynarodowego Centrum Kongresowego rozpocznie się debata pt. „10 pytań o kształt miast przyszłości...”. Swój udział w niej zapowiedzi: Waldemar Bojarun (wiceprezydent Katowic), Giovanna Carnevali, (Architect, Project Director, Strelka KB), Krzysztof Herman (architekt krajobrazu, adiunkt w Katedrze Sztuki Krajobrazu Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, ekspert Związku Szkółkarzy Polskich), Agnieszka Kalinowska-Sołtys (członek Zarządu Głównego Stowarzyszenia Architektów Polskich), Justyna Kokoszenko (dziennikarz, blog nieolewamymiasta.pl) i Wojciech Kotecki (architect, BBGK Architekci). Dyskusję moderować będzie Ivan Blasi (architekt i koordynator w konkursie na Nagrodę Unii Europejskiej w konkursie architektury współczesnej im. Miesa van der Rohe), a w jej trakcie pojawią się takie wątki jak spodziewany kierunek zmian w miastach, oczekiwania ich mieszkańców, zrównoważony charakter, społeczne równouprawnienie oraz mobilność.

Po zakończeniu tej debaty można pozostać w sali balowej A, bo od godz. 14 trwać będzie tam panel zatytułowany „Architektura, która edukuje”. Punktem wyjścia do dyskusji będą doskonale zaprojektowane wnętrza tych polskich muzeów i centrów nauki, które w nowoczesny, multimedialny sposób wprowadzają odwiedzających w świat wiedzy. Uczestnicy debaty porozmawiają o tym jak planować design i architekturę takich inwestycji. Swój punkt widzenia przedstawią: Tomasz Bradecki (adiunkt w Katedrze Urbanistyki i Planowania Przestrzennego na Wydziale Architektury Politechniki Śląskiej), Danuta Fredowicz (architekt, członek Izby Architektów Rzeczypospolitej Polskiej, właściciel pracowni projektowej ESAL), Konrad Grabowiecki (architekt, przedstawiciel BBGK Architekci), Oskar Grąbczewski (architekt, założyciel OVO Grąbczewscy Architekci), Tomasz Konior (architekt, założyciel Konior Studio), Piotr Kuczia (architekt z Kuczia Architect), oraz Jan Sikora (architekt z Sikora Wnętrza). Dyskusję moderować będzie Anna Popek, dziennikarka, prezenterka telewizyjna.

Czytaj: Przestrzeń publiczna i wymagania mieszkańców. Czy to da się pogodzić?

REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.