PARTNER PORTALU
  • BGK

Tyski park wodny w budowie, ale już z nazwą. Jaką?

  • AW    14 października 2015 - 16:39
Tyski park wodny w budowie, ale już z nazwą. Jaką?
Planowane otwarcie Wodnego parku Tychy zaplanowane jest na II kwartał 2017 r. (fot.mat.pras.)

Po długich naradach, po analizie kilkuset zgłoszeń konkursowych nadesłanych przez internautów, zdecydowano, że park wodny w Tychach będzie nosił nazwę... „Wodny Park Tychy”.
- Konkurs na nazwę naszego parku wodnego cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Mieliśmy prawdziwą zagwozdkę przy wyborze tej jedynej, właściwej nazwy dla nowego obiektu – powiedział Marcin Wysocki, rzecznik prasowy inwestycji. – Musieliśmy przy tym pamiętać o wymogach, które powinna ona spełnić. Wśród zgłoszonych nazw mieliśmy sporo propozycji obcojęzycznych, pojawiały się takie które podkreślały wyłącznie ekologiczne rozwiązania zastosowane w obiekcie albo skupiały się na wybranej funkcji jaką będzie pełnił. Ten wybór naprawdę nie należał do łatwych o czym świadczy długi czas obrad jury konkursowego – dodał.

Miało być prosto i bez udziwnień

Zgodnie z założeniami konkursu nazwa dla tyskiego parku wodnego miała być intuicyjna, łatwa do zapamiętania, skojarzona z ofertą obiektu, odróżniająca się od konkurencji, sugerująca różnorodność, powiązana z lokalizacją oraz łatwa w odmianie. Dodatkowo nie mogła być zbyt długa.

Nazwa tyskiego parku wodnego została wybrana spośród kilkuset zgłoszeń przesłanych przez internautów. Spośród wszystkich propozycji, po długich naradach i weryfikacji zgłoszeń z wymogami regulaminu, wybrano nazwę „Wodny Park Tychy”. Autorem zwycięskiej propozycji jest mieszkanka Katowic.

- Wodny Park Tychy, spełnia wszystkie wymagania konkursowe. Podoba nam się to, że nazwa jest w pewien sposób przewrotna – mówi Marcin Wysocki.

W nagrodę autorka zwycięskiego pomysłu otrzyma nową kamerę GoPRO HD3 oraz wejściówkę do nowego obiektu, w jego pierwszych dniach otwarcia.

„Wodny Park Tychy” jest w budowie. Jego planowane otwarcie jest zakładane na II kwartał 2017 roku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.