PARTNER PORTALU
  • BGK

Kraków, Wrocław, Katowice, Gdańsk: pochwały za organizację Mistrzostw Europy

  • pt    1 lutego 2016 - 08:20
Kraków, Wrocław, Katowice, Gdańsk: pochwały za organizację Mistrzostw Europy
Krakowska Arena bardzo podobała się gościom ME (fot.krakow.pl)

• Chociaż Mistrzostwa Europy nie przyniosły Polakom sukcesu sportowego to zakończyły się sukcesem organizacyjnym.
• Wiele słów pochwały zebrał szczególnie Kraków.
• Mecze obejrzało łącznie ponad 400 tys. kibiców.
Chociaż Mistrzostwa Europy nie przyniosły Polakom sukcesu sportowego to zakończyły się sukcesem organizacyjnym.

- To były największe i najlepsze mistrzostwa Europy w historii - powiedział Jean Brihault, prezes Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej (EHF).

- To był świetny turniej. Zainwestowano w niego wiele pieniędzy, ale i wiele energii i wysiłku wolontariuszy. Pobito wiele rekordów - zaznacza Brihault. - Pełne hale, wspaniała atmosfera na meczach. To świetna impreza – dodał.

Wielu gości zdecydowało się zostać do końca mistrzostw, ponieważ są zachwyceni pobytem w Waszym kraju – dodawał Francuz.

Mistrzostwa w Polsce były najlepiej oglądanymi ME w historii, poprzednie, rozgrywane w Danii obejrzało z trybun w sumie 320 tys. widzów, w halach w Krakowie, KatowicachWrocławiuGdańsku zasiadło ponad 400 tys. kibiców.

Miasta organizatorzy starały się wykorzystać mistrzostwa do promocji, Kraków zorganizował np. dziennikarzom z całej Europy wycieczki do Wieliczki i Oświęcimia.

- Organizacja w czasie tych dwóch tygodni była bardzo dobra, nie było najmniejszych problemów logistycznych. Świetnie przygotowana była również krakowska Tauron Arena, a wystrój hali i miasta osiągnął olimpijski poziom - podkreślał Arne Elofsson, wiceprezydent EHF.

ME okazały się także sukcesem marketingowym. W Niemczech półfinałowy mecz z Norwegią oglądało w telewizji 8,5 miliona ludzi.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • wieszcz, 2016-02-01 13:59:57

    Ta krakowska hala jest przeklęta. Żadna polska drużyna nigdy w niej nie wygra międzynarodowego turnieju.