PARTNER PORTALU
  • BGK

Łódź, Kraków, Ruda Śląska. Jakie pomysły mają samorządy na noworoczne prezenty dla najmłodszych mieszkańców

  • KDS    3 stycznia 2018 - 08:40
Łódź, Kraków, Ruda Śląska. Jakie pomysły mają samorządy na noworoczne prezenty dla najmłodszych mieszkańców
Annę Wójcikowską, mamę Kamila - pierwszego rudzianina urodzonego w 2018 roku - odwiedził wiceprezydent Michał Pierończyk (fot. UM Ruda Śląska)

Kosmetyki, zestaw pieluch, zabawki, ubranka z logo miast a nawet czek na 2 tys. zł. W taki sposób samorządy wyróżniają dzieci, które jako pierwsze urodziły się w nowym roku.
• Noworoczne wizyty samorządowców na oddziałach położniczych powoli stają się standardem.

• Spotkaniami z rodzicami pierwszych dzieci urodzonych w 2018 pochwalili się m.ni. w Krakowie, Rudzie Śląskiej czy Łodzi.

Od wielu lat pierwsze dzieci, które urodziły się po północy, w noc z 31 grudnia na 1 stycznia, w miejskich szpitalach w Krakowie otrzymują wyprawki od prezydenta Jacka Majchrowskiego.

W tym roku rodzicom Adelki, która urodziła się w dwie minuty po północy w Miejskim Szpitalu Specjalistycznym im. Gabriela Narutowicza, oraz rodzicom Krzysia, którzy przyszedł na świat dwie godziny później w Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego wyjątkowe prezenty wręczył Andrzej Kulig, zastępca prezydenta miasta Krakowa ds. polityki społecznej, kultury i promocji. 

Rodzice maluchów otrzymali specjalnie przygotowane wyprawki, w których obok kosmetyki, pieluchy czy zabawek, znalazły się książki. Takie upominki od tego roku będą przekazywane wszystkim nowo narodzonym dzieciom. 


Na wyjątkowy prezent mogą liczyć także pierwsze bliźnięta urodzone w woj. małopolskim. W tym roku dwaj chłopcy urodzili się 1 stycznia 2018 na Oddziale Położniczo-Ginekologicznym w Szpitalu Powiatowym im. bł. Marty Wieckiej w Bochni. W środę (3 stycznia) maluchy odwiedzi wicemarszałek Wojciech Kozak, który wręczy mamie bliźniąt symboliczny czek na 2 tys. zł.

Z kolei pierwszy urodzony w 2018 roku mieszkaniec Rudy Śląskiej otrzymał od miasta prezenty, m.in. rudzkie gadżety. W tym roku okazał się nim Kamil, który urodził się 1 stycznia o godzinie 23.40 w Szpitalu Miejskim w Rudzie Śląskiej.

- Mały rudzianin jest zdrowy, a jego mama Anna Wójcikowska bardzo szczęśliwa. W domu
na braciszka czekają siostrzyczka Emilia oraz bracia Bartek i Oliwier - informują urzędnicy. Jak dodaje mama chłopca, to właśnie siostra Emilia wybrała imię dla najmłodszego braciszka.

- Spodziewaliśmy się, że Kamil urodzi się jeszcze przed świętami, bo termin porodu był wyznaczony na 25 grudnia, a okazało się, że jest pierwszym rudzianinem w 2018 roku - mówi pani Anna.

Noworodka i jego mamę odwiedził we wtorek (2.01) w szpitalu wiceprezydent Michał Pierończyk.

Na drobne upominki mogą też liczyć wszystkie maluszki, które urodziły się w pierwszym dniu 2018 roku. 

Także Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi, odwiedziła miejski szpital,w którym na świat przyszła Kornelia. Dziewczyna urodziła się zaledwie minutę po północy. Dziewczynka waży 3540 gramów i mierzy 55 cm.

Mamie dziewczynki wręczyła prezenty. M.in. ubranka, pluszowego misia, kalendarz. Taki sam prezent otrzymali rodzice chłopca, który w szpitalu przy ul. Sterlinga powitał świat 1 stycznia po południu. Chłopiec waży 3980 gramów i ma 56 centymetrów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.