PARTNER PORTALU
  • BGK

Mistrzostwa hokeja w 2016 r. w Katowicach. Miasto zapłaci 3 mln

  • aw    4 listopada 2015 - 13:10
Mistrzostwa hokeja w 2016 r. w Katowicach. Miasto zapłaci 3 mln
Podpisanie umowy (fot.facebook)

Prezydent Katowic Marcin Krupa podpisał umowę z Dawidem Chwałką, prezesem Polskiego Związku Hokeja na Lodzie dotycząca organizacji mistrzostw świata dywizji I grupy A w hokeju na lodzie kwietniu 2016 roku w katowickim Spodku.

– Katowice bez wątpienia są miastem wielkich wydarzeń, w tym wydarzeń sportowych, kulturalnych czy biznesowych. Katowice mają też niezwykłe tradycje hokejowe. Jestem przekonany, że nasze miasto także i tym razem sprosta oczekiwaniom kibiców, a Spodek po raz kolejny odleci – powiedział prezydent Marcin Krupa.

Spodek znów się może zapełnić fanami hokeja

Turniej odbędzie się w dniach 23-29 kwietnia 2016, a rywalami biało-czerwonych będą spadkowicze z elity Słowenia i Austria, beniaminek Korea Południowa oraz zespoły, które przed rokiem rywalizowały z Polską w Tauron Arenie Kraków, czyli Włochy i Japonia.

W „Spodku”, który na meczach hokeja może pomieścić ok. 9,5 tys. kibiców, rozgrywano już hokejowe mistrzostwa w 1976 (w elicie, m.in. słynne 6:4 z zespołem ZSRR), 1997, 2000 czy mecz z gwiazdami NHL w 2004 roku.

– Kolejne mistrzostwa świata w Polsce szybko się nie powtórzą, a pokażemy władzom IIHF i społeczności międzynarodowej, że mamy w Polsce dwie wspaniałe hale do hokeja w Krakowie i Katowicach, a co za tym idzie jesteśmy gotowi przeprowadzić mistrzostwa świata elity – dodaje prezes Dawid Chwałka.

Za organizację imprezy Katowice zapłacą 3 mln zł. Dodatkowy milion pochłonie przygotowanie Spodka do tej imprezy. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.