PARTNER PORTALU
  • BGK

Oto najlepsze przestrzenie publiczne w Polsce

  • pt    17 lutego 2017 - 17:04
Oto najlepsze przestrzenie publiczne w Polsce
Woonerf na Piramowicza w Łodzi (fot. Skanska)

Markowa i podwójnie Łódź. Znamy zwycięzców konkursu Property Design Awards 2017. Nagrody w 10 kategoriach odebrali najlepsi polscy designerzy, architekci oraz ich dzieła.
Podczas 4 Design Days, największego w tej części Europy wydarzenia związanego z rynkiem nieruchomości, które od czwartku do niedzieli odbywa się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, z inicjatywy redakcji Property Design wręczone zostały nagrody Property Design Awards.

- 4 Design Days to wielkie wydarzenie świata architektury, designu i rynku nieruchomości. Przez cały dzisiejszy dzień rozmawialiśmy o trendach w architekturze, kreowaniu atrakcyjnej przestrzeni publicznej, planowaniu miast oraz o tym, jak budować konkurencyjność poprzez design – mówił podczas gali Wojciech Kuśpik, prezes PTWP.

Nagrody przyznane zostały w 10 kategoriach. Zwycięzcy zostali wyłonieni po podliczeniu głosów jury i głosów czytelników portalu Propertydesign.pl. Laureaci otrzymali wyjątkowe statuetki, wyjątkowe, bo zaprojektowane przez samego Oskara Ziętę.

W kategorii Przestrzeń Publiczna nagrodę otrzymał Woonerf (czyli podwórzec miejski) na Piramowicza w Łodzi. - Gratuluję wszystkim laureatom i nominowanym. Dziękujemy za to wyróżnienie. To nagroda przede wszystkim dla mieszkańców Łodzi - powiedziała Edyta Westrych, która odebrała nagrodę w imieniu Urzędu Miasta Łodzi.

Wśród nominowanych w tej kategorii znalazły się także: rewitalizacja bulwaru Xawerego Dunikowskiego we Wrocławiu, Plac Europejski w Warszawie, Park 12 C w Zabrzu, część kompleksu Sztolni Królowa Luiza, w okolicy szybu "Wilhelmina" i Park w Starym Korycie Warty w Poznaniu.

Bryła – Obiekty Publiczne

Nad projektem, który zdobył nagrodę w tej kategorii, pracowało 300 projektantów, którzy wykonali prawie 13 tys. rysunków. Realizacja wymagała zaangażowania blisko 15 tys. pracowników, zarządzanych przez ok. 300 inżynierów z różnych branż.

Trzy przestronne hale doświetlone naturalnym światłem słonecznym, trzy poziomy użytkowe, stacja kolejowa z czterema peronami i ośmioma torami, dworzec autobusowy na 24 stanowiska, trzy poziomy parkingów, zielony pasaż dla pieszych, miejsca dla rowerzystów, nowe ulice i linia tramwajowa – wszystko to łączy się w otwartym w grudniu ub.r. multimodalnym dworcu Łódź Fabryczna. To największa tego typu inwestycja w historii polskiej kolei – jej wartość to niemal 1,8 mld zł i nowa wizytówka Łodzi.

REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.