PARTNER PORTALU
  • BGK

Rybnik będzie jak Sandomierz. Znów wystąpi w serialu

  • MIW    11 stycznia 2018 - 20:40
Rybnik będzie jak Sandomierz. Znów wystąpi w serialu
Kręcony w Sandomierzu serial "Ojciec Mateusz" przysporzył temu miasto ogromnej popularności (fot. www.sandomierz.pl)

Stacja TVN przygotuje drugi sezon serialu "Diagnoza". Serial zawierać będzie „lokowanie produktu turystycznego Miasta Rybnika”. Na taką formę promocji tamtejszy ratusz wyda 369 tys. złotych.
Zgodnie z wymogami ogłoszonego przez ratusz przetargu Rybnik pojawić się w co najmniej 12 odcinkach serialu. W sumie we wszystkich odcinkach serii ma zostać zrealizowanych minimum 36 ujęć zawierających lokowanie Rybnika, w tym pokazanie architektury miasta oraz „charakterystycznych miejsc w ujęciach plenerowych” (konkretne lokalizacje zostaną zaproponowane przez ratusz po podpisaniu umowy, ale będą mogły być przedmiotem negocjacji ze względu na dopasowanie do fabuły serialu).

Czytaj: Polskie miasta w serialach: Warszawa zgarnia większość, Sandomierz wchodzi na podium

Również sami bohaterowie serialu powinni posługiwać się nazwą "Rybnik" podczas realizacji scen (minimum 6 razy we wszystkich odcinkach serii, przy czym zaznaczono też, iż nazwa miasta ma być wykorzystana w „pozytywnej lub neutralnej składni zdania”). Nazwa miasta ma się też pojawić w napisach końcowych każdego odcinka serialu

Emisja serialu rozpocznie się lutym tego roku. Odcinki mają pojawiać się w niedzielę, poniedziałek lub wtorek najwcześniej o godz. 21.00 i kończyć najpóźniej o 23.00 (jeden odcinek premierowy w tygodniu). Ratusz w przetargu zażyczył sobie, by emisja serialu odbywała się na antenie telewizyjnej, dostępnej na minimum dwóch platformach cyfrowych w jakości HD oraz w naziemnej telewizji cyfrowej, a także umieszczenia odcinków premierowych oraz całego serialu na platformie typu VoD.

Czytaj: Dobry marketing miasta to nie tylko promocja, ale też rozwój lokalnego biznesu

Jak podkreśla ratusz najlepszą promocję miasta i wysoką oglądalność serialu zapewnią znani i uznani aktorzy. Dlatego też wykonawca zobowiązany będzie do zapewnienia udziału w serialu minimum dwóch aktorów/aktorek, mających w swojej karierze udział w minimum czterech serialach, a także minimum dwóch aktorów/aktorek, którzy w ostatnich 5 latach zagrali w filmie fabularnym wyświetlanym w polskich kinach, który obejrzało według ilości sprzedanych biletów minimum dwa miliony osób.

Decydującym kryterium przy ocenie złożonych ofert była cena (60 proc.), ale pod uwagę brane były także dodatkowe ujęcia zawierające lokowanie Rybnika oraz dodatkowe wskazania słowne "Rybnik" w dialogu bohaterów (po 20 proc. w ocenie). Jak się dowiedzieliśmy w rybnickim urzędzie miasta oferty złożyło dwóch zainteresowanych ofertą producentów, przy czym jeden z nich ostatecznie wycofał swoją ofertę.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.