PARTNER PORTALU
  • BGK

Śląskie może przyjąć ponad 40 tys. pielgrzymów

  • PAP/JL    16 grudnia 2015 - 07:53
Śląskie może przyjąć ponad 40 tys. pielgrzymów
Woj. śląskie gotowe jest przyjąć ponad 40 tys. zagranicznych pielgrzymów. Fot. Pixabay.com

Woj. śląskie gotowe jest przyjąć ponad 40 tys. zagranicznych pielgrzymów podczas tzw. dni w diecezji poprzedzających przyszłoroczne Światowe Dni Młodzieży.
Zagraniczni pielgrzymi przyjadą do Polski w lipcu 2016 r. Kilka dni – od 20 do 25 lipca spędzą w poszczególnych diecezjach. Centralne uroczystości Światowych Dni Młodzieży (ŚDM) z udziałem papieża Franciszka odbędą się od 26 do 31 lipca w Krakowie.

Obecnie trwa internetowa rejestracja pielgrzymów. Po prowadzonej przez diecezjalne centra weryfikacji zgłoszeń, poszczególne grupy zostaną przydzielone do konkretnych parafii, w których młodzi będą nocowali.

Na terenie woj. śląskiego, gotowego przyjąć ponad 40 tys. pielgrzymów, znajdują się archidiecezje: katowicka i częstochowska oraz diecezje: gliwicka, sosnowiecka i część bielsko-żywieckiej (część leży na terenie woj. małopolskiego).

Według informacji Komitetu Organizacyjnego ŚDM pod koniec listopada zainteresowanych udziałem w ŚDM w Krakowie było ponad pół miliona osób. Podczas głównych obchodów w lipcu przyszłego roku organizatorzy spodziewają się nawet 2,5 mln młodych z całego świata.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.