Śląskie może przyjąć ponad 40 tys. pielgrzymów

Woj. śląskie gotowe jest przyjąć ponad 40 tys. zagranicznych pielgrzymów podczas tzw. dni w diecezji poprzedzających przyszłoroczne Światowe Dni Młodzieży.
Śląskie może przyjąć ponad 40 tys. pielgrzymów
Woj. śląskie gotowe jest przyjąć ponad 40 tys. zagranicznych pielgrzymów. Fot. Pixabay.com

Zagraniczni pielgrzymi przyjadą do Polski w lipcu 2016 r. Kilka dni – od 20 do 25 lipca spędzą w poszczególnych diecezjach. Centralne uroczystości Światowych Dni Młodzieży (ŚDM) z udziałem papieża Franciszka odbędą się od 26 do 31 lipca w Krakowie.

Obecnie trwa internetowa rejestracja pielgrzymów. Po prowadzonej przez diecezjalne centra weryfikacji zgłoszeń, poszczególne grupy zostaną przydzielone do konkretnych parafii, w których młodzi będą nocowali.

Na terenie woj. śląskiego, gotowego przyjąć ponad 40 tys. pielgrzymów, znajdują się archidiecezje: katowicka i częstochowska oraz diecezje: gliwicka, sosnowiecka i część bielsko-żywieckiej (część leży na terenie woj. małopolskiego).

Według informacji Komitetu Organizacyjnego ŚDM pod koniec listopada zainteresowanych udziałem w ŚDM w Krakowie było ponad pół miliona osób. Podczas głównych obchodów w lipcu przyszłego roku organizatorzy spodziewają się nawet 2,5 mln młodych z całego świata.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE