PARTNER PORTALU
  • BGK

Śląska Szkoła Lokalnych Alarmów Smogowych nauczy walki ze smogiem

  • wnp.pl    14 września 2017 - 17:47
Śląska Szkoła Lokalnych Alarmów Smogowych nauczy walki ze smogiem
Śląska Szkoła Lokalnych Alarmów Smogowych ma uczyć m.in. jak informować o problemie smogu. (fot. arch. wnp.pl)

Śląska Szkoła Lokalnych Alarmów Smogowych ma na celu przeszkolić lokalnych aktywistów zainteresowanych działalnością antysmogową. Przewiduje 4 seminaria, 32 godziny dawki wiedzy, 32 wykładowców i 30 uczestników.
Szkoła jest pomysłem Katowickiego Alarmu Smogowego i Fundacji Napraw Sobie Miasto.

Program trwa 4 miesiące. 30 aktywistów lokalnych alarmów smogowych weźmie udział w cyklu czterech seminariów. Będą pracować w małych 10 osobowych zespołach z ekspertami stale współpracującymi z Polskim Alarmem Smogowym.

- Celem szkoły jest rozwijanie kompetencji uczestników, kreowanie silnych, świadomych i kompetentnych aktywistów lokalnych alarmów smogowych - mówi Patryk Białas z Katowickiego Alarmu Smogowy.

Dodaje, że program Śląska Szkoła Lokalnych Alarmów Smogowych jest skierowany do osób, które działają na rzecz swoich środowisk, dostrzegają w nich potrzeby zmian i angażują innych, by je przeprowadzić.

- Wiedzą, że aby zmieniać swoje otoczenie, muszą zacząć od zmieniania samych siebie. Chcą się rozwijać jako aktywiści antysmogowi w swoich społecznościach, mają gotowość do pracy nad swoim rozwojem i planowania go. Chcą się zmieniać - tłumaczy Białas.

Projekt finansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Więcej na ten temat czytaj TUTAJ.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Rafał, 2017-09-18 16:44:13

    W węglu przyszłości nie ma. To jest fakt, który potwierdzają spadające z roku na rok inwestycje w energetykę węglową na świecie. A jednak w Polsce dominuje odmienne myślenie – u nas inwestycje w polski węgiel rosną. Nasi politycy, którzy starają się za wszelką cenę utrzymać dominującą rolę węgla w ...produkcji energii prowadzą nas prosto w ślepy zaułek. Doprowadzą tym samym w niedługim czasie do naszej izolacji w UE. Rząd twierdzi, że polski węgiel jest skarbem narodowym, ponieważ daje nam niezależność energetyczną. A czy ktoś pomyślał co będzie, jak tego skarbu narodowego za jakiś czas po prostu zabraknie? Taniejące inwestycje w OZE stanowią coraz bardziej realną alternatywę dla węgla. Ten trend i ta zmiana jest już nie do powstrzymania. U nas jest blokowana za wszelką cenę.  rozwiń