Smog w Dąbrowie Górniczej: Jakość powietrza sprawdzisz online

Dąbrowa Górnicza wzbogaciła system pomiaru jakości powietrza o nowe funkcje. Pomiary w różnych częściach miasta aktualizowane co godzinę, można sprawdzać online wyniki pomiarów z ostatnich 24 godzin.
Smog w Dąbrowie Górniczej: Jakość powietrza sprawdzisz online
Jakość powietrza w Dąbrowie Górniczej można na bieżąco kontrolować online. (fot.mat.pras.)

- Do tej pory wyniki badań publikowaliśmy co miesiąc na stronie internetowej miasta oraz profilu oficjalnym na Facebooku. Teraz aktualne wyniki każdy może sprawdzić samemu w swoim telefonie lub komputerze - mówi Damian Rutkowski, wiceprezydent Dąbrowy Górniczej.

Podkreśla, że jest to spełnienie obietnicy złożonej w styczniu tego roku, kiedy uruchamiany był miejski system badania jakości powietrza.

Poza nowymi możliwościami pozwalającymi na bieżąco monitorować jakość powietrza, dostępne są również dotychczasowe funkcjonalności systemu, czyli podsumowanie stężeń dobowych, tygodniowych, miesięcznych lub we wskazanym okresie.

Czytaj całość TUTAJ.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

realista! Dobrze mówisz! :) Plelet ni ejest drogi, cenowo zbliżony do węgla! też palę peletem i widzę i ile wygodniej jest i wcale nie drożej. Jak się ma dobry kocioł, eklogiczny i certyfikowany to i jakość palenia lepsza i ilość paliwa nieduża:) Ja akurat mam Twin Bio Luxury i baaardzio sobie chwal...ę! rozwiń

long distance, 2017-09-12 13:23:33 odpowiedz

Zmieniłem w zeszłym roku kocioł z węglowego na peletowy (EEI Pellets) i muszę powiedzieć, że nie jest wcale drożej. W kotle węglowym paliłem oczywiście węglem, może ci co palą wszystkim innym narzekają, że pelet jest TAAAAAKI STRAAAASZNIE drogi. Jeśli się jeszcze weźmie pod uwagę ile mniej jest prac...y przy kotle peletowym, to pelet jest znacznie bardziej korzystniejszy od węgla. rozwiń

Realista, 2017-09-12 06:50:03 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE