PARTNER PORTALU
  • BGK

Sosnowiec za 13 mln zł rozbudował kompostownię

  • PAP/JL    16 grudnia 2015 - 08:51
Sosnowiec za 13 mln zł rozbudował kompostownię
Kompostownia w Sosnowcu kosztowała 13 mln zł. Fot. Mat. prasowe

Kosztem 13,5 mln zł Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami w Sosnowcu rozbudowało kompostownię intensywnego kompostowania odpadów organicznych.
Dzięki rozbudowie kompostownia działająca od września 2014 r. powiększyła się o dodatkowe 6 modułów kompostowania odpadów ulegających biodegradacji oraz plac intensywnego dojrzewania kompostu.

Instalacja do kompostowania zapewnia możliwość przetwarzania odpadów ulegających biodegradacji. Dzięki temu mniejsza ilość odpadów trafia na składowisko, a dodatkowo pozyskuje się kompost, stosowany do użyźniania gleby, rekultywacji terenów poprzemysłowych, aranżowania terenów zieleni miejskiej czy w gospodarce leśnej.

Technologia kompostowania wykorzystywana w sosnowieckim przedsiębiorstwie pozwala na ograniczenie uciążliwości procesu biodegradacji odpadów – proces ten przebiega w systemie zamkniętym, nie powodującym emisji gazów, pyłów i nieprzyjemnych zapachów do atmosfery.

Rozbudowa, trwająca od maja tego roku, została zrealizowana w ramach projektu „Budowa kompleksowego systemu gospodarki odpadami w Sosnowcu” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności programu infrastruktura i środowisko.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.