PARTNER PORTALU
  • BGK

Śląskie. Tychy przejmują udziały w spółce Megres

  • pt    19 czerwca 2017 - 19:28
Śląskie. Tychy przejmują udziały w spółce Megres
Decyzja radnych to odpowiedź na starania prezydenta Tychów o kupno gruntów, a także udziałów województwa w spółce (fot.slaskie.pl)

Radni sejmiku śląskiego wyrazili zgodę na zbycie na rzecz Miasta Tychy udziałów w spółce Megrez za cenę 8,3 mln zł
• Miasto Tychy przejmie wszystkie udziały w spółce Megrez.

• Posiadanie przez miasto całego pakietu udziałów pozwoli na zaangażowanie większych środków finansowych w opiekę medyczną nad lokalną społecznością.

• Tychy chcą pozyskać na inwestycje w służbę zdrowia środki europejskie.

Decyzja radnych to odpowiedź na starania prezydenta Tychów o kupno gruntów, a także udziałów województwa w spółce. Kilka miesięcy wcześniej w marcu radni wyrazili zgodę na sprzedaż czterech nieruchomości wraz zabudowaniami. Są one obecnie w większości dzierżawione Megrezowi, a także spółce pracowniczej „Zespół Przychodni Specjalistycznych” oraz Polsko-Amerykańskiej Klinice Serca (PAKS).

Podjęcie uchwały w sprawie udziałów umożliwia zarządowi województwa zakończenie procesu ich zbywania.

- Bardzo długo trwały ustalenia w tej sprawie. Teraz już nie ma żadnych przeszkód, by podpisywać porozumienie. W najbliższym czasie mają być gotowe dokumenty i grunt trafi w ręce samorządu tyskiego - mówi Wojciech Saługa, marszałek województwa śląskiego.

Obecnie opieką medyczną świadczoną przez Megrez objęci są przede wszystkim mieszkańcy Tychów i powiatu bieruńsko-lędzińskiego. Posiadanie przez miasto całego pakietu udziałów pozwoli na zaangażowanie większych środków finansowych w opiekę medyczną nad lokalną społecznością. Zamknięcie tej transakcji ułatwi zaś województwu skoncentrowanie się na prowadzeniu jednostek o znaczeniu strategicznym, mającym kluczowe znaczenie dla zabezpieczenia medycznego pacjentów z całego regionu.

- Chcemy inwestować w Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Tychach, pozyskując na ten cel także środki europejskie i poprawiać jakość opieki medycznej. Dziś, po wielu miesiącach rozmów i negocjacji w sprawie przejęcia szpitala, będziemy mogli rozpocząć realizację tych planów - podkreśla prezydent Tychów Andrzej Dziuba.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.