PARTNER PORTALU
  • BGK

Andrzej Halicki pożegnał się z komisją wspólną

  • bad    28 października 2015 - 17:28
Andrzej Halicki pożegnał się z komisją wspólną
Październikowe posiedzenie KWRiST, ostatnie z udziałem Andrzeja Halickiego. Fot. MAC

- Chciałbym państwu bardzo serdecznie podziękować za miniony rok wspólnej i intensywnej pracy oraz dobrej komunikacji pomiędzy nami – mówił Andrzej Halicki, minister administracji i cyfryzacji podczas środowych obrad Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego.
Andrzej Halicki co prawda będzie posłem IX kadencji (wybrany w Warszawie z list PO), jednak w związku z tym, że to PiS a nie PO będzie tworzyło nowy rząd, szefem MAC nie pozostanie. Przypomnijmy, że funkcję tę piastował od 22 września 2014.

Andrzej Halicki żegna się z KWRIST

- Przez 12 miesięcy wspólnej pracy udało nam się wprowadzić ważne zmiany legislacyjne, jak na przykład zmiany w ustawie o funduszu sołeckim czy ostatnio przyjąć ustawę metropolitalną, która szczególnie przez stronę samorządową była oczekiwana. Ustawa ta nie dotyczy tylko Warszawy, ale połowy mieszkańców Polski. Udało nam się dojść do kompromisu – powiedział Andrzej Halicki.

Szef MAC zgodził się, że ważne jest utworzenie komisji kodyfikacyjnej. - Koncepcje, które wspólnie wypracowujemy, powinniśmy móc przełożyć na prawo – dodał Andrzej Halicki.

Za współpracę Andrzejowi Halickiemu podziękował Zygmunt Frankiewicz, prezydent Gliwic i współprzewodniczący KWRiST: - W komisji wspólnej pracuję od paru miesięcy. W tym czasie współpraca z ministrem Halickim była satysfakcjonująca. Udało nam się przyjąć rozwiązania, na których samorządom zależało – zaznaczył Zygmunt Frankiewicz.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.