PARTNER PORTALU
  • BGK

Częstochowa policzy bezdomnych

  • JL    26 stycznia 2016 - 09:09
Częstochowa policzy bezdomnych
Częstochowa policzy, ilu ma bezdomnych. (Fot. Częstochowa.pl)

W nocy z 27 na 28 stycznia od 19.00 do 6.00 Częstochowa policzy, ilu ma bezdomnych. Akcja ma charakter wojewódzki.
Koordynatorem badania w Częstochowie jest Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, a współrealizatorami wszyscy członkowie Partnerstwa Lokalnego na rzecz Przeciwdziałania Bezdomności w Częstochowie.

Badanie będzie odbywać się m.in. w placówkach dla bezdomnych, w szpitalach i dworcach.

Podczas liczenia, w razie wystąpienia takiej potrzeby, osobie bezdomnej zostanie udzielona pomoc doraźna w postaci gorącej zupy, herbaty i pieczywa.

Bezpośredni kontakt z bezdomnymi pozwoli ocenić zakres koniecznej pomocy, która może zostać udzielona także po zakończeniu liczenia w formie: schronienia, posiłków, środków czystości, odzieży i obuwia, zakupu leków.

Liczenie osób bezdomnych odbywa się od kilku lat: najpierw co dwa lata, a od roku 2012 corocznie. Poprzednie badanie miało charakter ogólnopolski i odbyło się w nocy z 21 na 22 stycznia 2015roku. Ogólna liczba osób bezdomnych w Częstochowie zgodnie z tym badaniem wyniosła 368 osób.

Celem badania jest potwierdzenie, ilu bezdomnych przebywa we wszystkich placówkach noclegowych na terenie gminy, finansowanych przez gminę, powiat, a także prowadzonych na terenie jednostki samorządu terytorialnego przez inne podmioty, miejscach niemieszkalnych oraz placówkach służby zdrowia.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.