PARTNER PORTALU
  • BGK

Matyjaszczyk zostanie prezydentem bezpartyjnym?

  • AW    27 listopada 2015 - 12:18
Matyjaszczyk zostanie prezydentem bezpartyjnym?
Krzysztof Matyjaszczyk, prezydent Częstochowy (fot.facebook)

Krzysztof Matyjaszczyk, prezydent Częstochowy planuje rozstać się z SLD i funkcjonować jako prezydent bezpartyjny, samorządowy? Taka pogłoska krąży po mieście.
O sprawie pisze Gazeta Wyborcza. Dziennik powołuje się na wypowiedzi lokalnych polityków oceniających sytuację prezydenta Częstochowy po październikowych wyborach parlamentarnych.

- Bez łatki Sojuszu Matyjaszczyk za trzy lata mógłby występować jako wciąż młody, choć doświadczony, sympatyczny i prężny niezależny kandydat bezpartyjny. Bezpartyjny, ale popierany przez różne środowiska- mówi jeden z nich.

Samorządowcy żegnają się z SLD

Rozstanie z SLD może wyjść samorządowcowi na dobre w lokalnej polityce. Na podobne kroki zdecydowali się wcześniej Jacek Majchrowski w Krakowie i Janusz Kubicki w Zielonej Górze i jako bezpartyjni wygrywają wybory samorządowe.

Podobno do odejścia Matyjaszczyka z Sojuszu miałoby dojść na początku przyszłego roku – pisze GW. On sam sprawy nie komentuje.

Częstochowa gorącym tematem w mediach

Przypomnijmy, że nazwisko Matyjaszczyka pojawia się w spekulacjach dotyczących ewentualnych referendów za odwołaniem prezydentów takich miast jak: Częstochowa, Warszawa, Gdańsk, by ułatwić objęcie władzy przedstawicielom PiS. Jak donosi dziennik.pl w Częstochowie powstał komitet referendalny.

Póki co, Matyjaszczyk podchwycił pomysł tworzenia nowych województw i optuje u Beaty Szydło o "wskrzeszenie" województwa częstochowskiego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Tadeusz, 2015-12-01 19:32:05

    Opodatkować pielgrzymów po 2 zł i będzie na piwo dla towarzyszy z Częstochowy a ciemny lud to kupi bo jest głupi. Częstochowa to specyficzne miasto albo może duża wieś w kilkoma wieżowcami i życiem kulturalnym pod Tesco i Auchan. Precz z komuną!Red is bad!