PARTNER PORTALU
  • BGK

Michał Gramatyka nowym wicemarszałkiem woj. śląskiego

  • PAP/EM    20 marca 2017 - 13:59
Michał Gramatyka nowym wicemarszałkiem woj. śląskiego
Michał Gramatyka (fot. gramatyka.info)

Radny sejmiku woj. śląskiego, były wiceprezydent Tychów Michał Gramatyka (PO) został w nowym wicemarszałkiem woj. śląskiego.
• Michał Gramatyka to radny sejmiku z ramienia Platformy Obywatelskiej, doktor nauk prawnych, wieloletni samorządowiec.

• W latach 2009-2013 był zastępcą prezydenta Tychów - miasta, gdzie przez kilkanaście lat był także radnym.

• Gramatyka zastąpił w zarządzie województwa Aleksandrę Skowronek (PO), która w przeszłości była m.in. wiceprezydentem Świętochłowic i Rudy Śląskiej.

Na stanowisko wicemarszałka Gramatyka został rekomendowany przez regionalne struktury Platformy Obywatelskiej; jest radnym tego ugrupowania. Oprócz niego zarząd woj. śląskiego obecnie tworzą: marszałek Wojciech Saługa (PO), a także Stanisław Dąbrowa (PSL), Kazimierz Karolczak (wybrany do sejmiku z listy SLD) i Henryk Mercik (Ruch Autonomii Śląska).

"Michał Gramatyka to znany radny sejmiku, doktor nauk prawnych, wieloletni samorządowiec, menedżer spółek sektora komunalnego, a także spółek państwowych i prywatnych. Myślę, że to właściwa osoba do tego, żeby wesprzeć działania zarządu woj. śląskiego" - powiedział marszałek Saługa przed poniedziałkową sesją sejmiku, podczas której powołano Gramatykę na stanowisko wicemarszałka.

Gramatyka to nie tylko znany na Śląsku samorządowiec, ale także prawnik, związany z Wydziałem Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, którego jest absolwentem, czy Wyższą Szkołą Zarządzania i Nauk Społecznych w Tychach. Ma opinię cenionego specjalisty - był m.in. stałym doradcą sejmowej komisji śledczej ds. ustalenia okoliczności śmierci Barbary Blidy.

W latach 2009-2013 był zastępcą prezydenta Tychów - miasta, gdzie przez kilkanaście lat był także radnym. Następnie związał się z firmą energetyczną Enea, gdzie kierował departamentem zarządzania operacyjnego. Pracował także krótko w zarządzie spółki Tauron Polska Energia.

Od 2014 r. Michał Gramatyka jest radnym Sejmiku Woj. Śląskiego; zasiada w sejmikowej komisji polityki społecznej i ochrony zdrowia, komisji rewizyjnej oraz komisji środowiska i gospodarki wodnej.

Gramatyka zastąpił w zarządzie województwa Aleksandrę Skowronek (PO), która w przeszłości była m.in. wiceprezydentem Świętochłowic i Rudy Śląskiej. W regionalnym samorządzie odpowiadała za sprawy służby zdrowia. Po trzech latach pracy w zarządzie województwa ma ona zostać prezesem Funduszu Górnośląskiego - instytucji wspierającej przedsiębiorczość, należącej w większości do samorządu woj. śląskiego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • żyro, 2017-03-20 23:49:14

    Kolejny bierny, mierny, ale wierny specjalista od zasiadania.