PARTNER PORTALU
  • BGK

Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej: Będą duże zmiany w halach. Bilet meczowy biletem na transport publiczny

  • JS    23 grudnia 2015 - 15:47
Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej: Będą duże zmiany w halach. Bilet meczowy biletem na transport publiczny
(fot. wroclaw.pl)

Blisko tysiąc przedstawicieli mediów, 840 wolontariuszy, 18 tys. kibiców z zagranicy. Polska przygotowuje się do organizacji Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn. W styczniu odbędą się one w czterech miastach: Krakowie, Wrocławiu, Katowicach i Gdańsku. Partnerem mistrzostw jest region małopolska jako ten, w którym odbędą się najważniejsze rozgrywki. Sprawdziliśmy na jakim etapie są przygotowania.
Od 15 do 31 stycznia w Polsce będą odbywały się rozgrywki w ramach Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn. O stanie przygotowań do organizacji ME mówili na posiedzeniu Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki Marcin Herra, wiceprezes ds. rozwoju Polskiego Związku Piłki Ręcznej w Polsce i szef komitetu organizacyjnego oraz Kajetan Broniewski, dyrektor Departamentu Sportów Wyczynowych w Ministerstwie Sportu i Turystyki.

Zwycięstwo w pierwszej turze

Polska wyraziła wstępne zainteresowanie organizacją mistrzostw 17 maja 2011 roku. Oprócz naszego kraju, kandydaturę zgłosiły: Austria, Chorwacja, Norwegia i Szwecja. Po przeprowadzonych przez Europejską Federację Piłki Ręcznej inspekcjach, głosowaniu, 23 czerwca 2012 roku w Monako, poddane zostały trzy oferty Chorwacji, Norwegii i Polski. Nasz kraj otrzymał 27 głosów, zostając gospodarzem mistrzostw.

Ich organizacją zajmuje się Związek Piłki Ręcznej. Ministerstwo przeznaczyło na ten cel ponad 2 mln zł. – Związek otrzymał dofinansowanie na organizację turnieju w wysokości 2 mln 40 tys. zł. Dokumenty zostały złożone, za chwilę zostanie podpisana w tej kwestii umowa i Związek będzie mógł z tych środków organizować sprawy związane z turniejem. Dla przypomnienia, Związek na swoją działalność, w ramach środków budżetowych i środków rozwoju kultury fizycznej i sportu oraz wszystkich programów w jakich uczestniczy otrzymał kwotę 15 mln 641 tys. zł. W tym roku, jeśli chodzi o środki budżetowe - bo mamy już rozstrzygnięty podział - dostał kwotę ponad 5 mln zł plus 2 mln 40 tys. zł na samą organizację turnieju – mówił Kajetan Broniewski z resortu sportu. 

Pokora najważniejsza

Mistrzostwa będą odbywać się w czterech miastach gospodarzach: Krakowie, Wrocławiu, Katowicach i Gdańsku. Najważniejszą rolę odgrywać będą Kraków i Wrocław. W obu będzie rozgrywała się runda główna. Półfinały odbędą się w Krakowie, tutaj także będzie miała miejsce ceremonia otwarcia mistrzostw. Ceremonia zamknięcia odbędzie się we Wrocławiu. – Mecze o pierwsze i trzecie miejsce będą rozgrywały się w Krakowie, o piąte, szóste, siódme, ósme we Wrocławiu – informował Marcin Herra.

Jak mówił podczas posiedzenia komisji, wiele spraw organizacyjnych jest już dopiętych. – Teraz będzie najbardziej intensywny czas. Mamy doświadczenie w organizacji dużych imprez. Na halach już odbywało się wiele wydarzeń, ale z drugiej strony pokora przy organizacji wydarzeń mówi, że dopiero „po” można ogłaszać sukces – twierdził. Związek podpisał już umowy z halami sportowymi, kończy także ich testy.

– Jesteśmy po trzech turniejach testowych: w Gdańsku, Katowicach i Krakowie, a przed nami ostatni turniej 28-29 grudnia we Wrocławiu – mówił. Jak podkreślał, trwa praca związana z przygotowaniem hal, jeśli chodzi o sprawy logistyczno-techniczne. – Bardzo dużo musimy zmienić w halach, jeśli chodzi o rozbudowę. W Krakowie całą halę musimy przebudowywać na centrum medialne, we Wrocławiu postanowiliśmy dołożyć i dobudować dodatkowe trybuny, żeby zwiększyć pojemność, bo jest tak duże zainteresowanie. Ale także musimy tutaj znacząco rozbudować strefy dla mediów – mówił.

REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.