PARTNER PORTALU
  • BGK

Śląsk, nowi wicewojewodowie: Jan Chrząszcz i Mariusz Trepka objęli stanowiska

  • PAP/AT    11 stycznia 2016 - 13:08
Śląsk, nowi wicewojewodowie: Jan Chrząszcz i Mariusz Trepka objęli stanowiska
Nowi wicewojewodowie śląscy wezmą udział inauguracyjnym posiedzeniu Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego w Katowicach(fot.slaskie.pl)

Jan Chrząszcz i Mariusz Trepka rozpoczęli pracę na stanowiskach pierwszego i drugiego wicewojewody śląskiego - poinformowała rzeczniczka wojewody Marta Malik.
Jan Chrząszcz jest menedżerem, dotąd dyrektorem naczelnym Oddziału Rejonowego Centrum Poczty w Bielsku-Białej. Był bielskim radnym przez cztery kadencje. W październiku ub. roku objął mandat radnego Sejmiku Woj. Śląskiego - zastępując wybranego na senatora Andrzeja Kamińskiego (PiS). W wyborach do Sejmiku Chrząszcz miał czwarty wynik na bielskiej liście PiS - 4920 głosów.

Mariusz Trepka również ma doświadczenie samorządowe, był m.in. członkiem zarządu powiatu myszkowskiego, później wicestarostą myszkowskim. W ostatnich wyborach parlamentarnych startował do Sejmu z trzeciej pozycji na częstochowskiej liście PiS; uzyskał 718 głosów.

W poniedziałek rano biuro prasowe marszałka woj. śląskiego podało, że nowi wicewojewodowie śląscy wezmą udział w inauguracyjnym posiedzeniu Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego w Katowicach.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (1)

  • SPROSTOWANIE, 2016-01-12 17:02:50

    Pan Mariusz Trepka w ostatnich wyborach parlamentarnych zdobył ponad 6 tysięcy glosów.