Śląsk, nowi wicewojewodowie: Jan Chrząszcz i Mariusz Trepka objęli stanowiska

Jan Chrząszcz i Mariusz Trepka rozpoczęli pracę na stanowiskach pierwszego i drugiego wicewojewody śląskiego - poinformowała rzeczniczka wojewody Marta Malik.
Śląsk, nowi wicewojewodowie: Jan Chrząszcz i Mariusz Trepka objęli stanowiska
Nowi wicewojewodowie śląscy wezmą udział inauguracyjnym posiedzeniu Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego w Katowicach(fot.slaskie.pl)

Jan Chrząszcz jest menedżerem, dotąd dyrektorem naczelnym Oddziału Rejonowego Centrum Poczty w Bielsku-Białej. Był bielskim radnym przez cztery kadencje. W październiku ub. roku objął mandat radnego Sejmiku Woj. Śląskiego - zastępując wybranego na senatora Andrzeja Kamińskiego (PiS). W wyborach do Sejmiku Chrząszcz miał czwarty wynik na bielskiej liście PiS - 4920 głosów.

Mariusz Trepka również ma doświadczenie samorządowe, był m.in. członkiem zarządu powiatu myszkowskiego, później wicestarostą myszkowskim. W ostatnich wyborach parlamentarnych startował do Sejmu z trzeciej pozycji na częstochowskiej liście PiS; uzyskał 718 głosów.

W poniedziałek rano biuro prasowe marszałka woj. śląskiego podało, że nowi wicewojewodowie śląscy wezmą udział w inauguracyjnym posiedzeniu Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego w Katowicach.

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Pan Mariusz Trepka w ostatnich wyborach parlamentarnych zdobył ponad 6 tysięcy glosów.

SPROSTOWANIE, 2016-01-12 17:02:50 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE