PARTNER PORTALU
  • BGK

Śląska Rada Seniorów: Senior wsparciem dla samorządu

  • pt    25 stycznia 2016 - 16:12
Śląska Rada Seniorów: Senior wsparciem dla samorządu
Śląska Rada ds. Seniorów została powołana w grudniu minionego roku i zasiada w niej dwadzieścia osób reprezentujących wszystkie subregiony województwa śląskiego(fot.slaskie.pl)

• Odbyło się pierwsze posiedzenie Śląskiej Rady ds. Seniorów
• Śląska Rada ds. Seniorów została powołana w grudniu minionego roku i zasiada w niej dwadzieścia osób reprezentujących wszystkie subregiony województwa śląskiego.
• W trakcie pierwszego posiedzenia członkowie rady wybrali spośród swego grona prezydium.
Śląska Rada ds. Seniorów została powołana w grudniu minionego roku i zasiada w niej dwadzieścia osób reprezentujących wszystkie subregiony województwa śląskiego.

W trakcie pierwszego posiedzenia członkowie rady wybrali spośród swego grona prezydium. Przewodniczącą została dr Maria Zrałek, jej zastępcą Henryk Wójtowicz zaś sekretarzem Ewa Kulisz.

- Oczekujemy, że Rada będzie silnym wsparciem dla samorządu. Sami seniorzy zdecydowali o tym, że powinna mieć formalny charakter. Mam nadzieję, że jej członkowie będą nam podpowiadali co poprawiać, korygować, by życie seniorów w regionie było wygodniejsze, a z drugiej strony, zachęcać tych mniej zaangażowanych, żeby włączali się w sprawy społeczne – powiedział marszałek Wojciech Saługa.

Śląska Rada ds. Seniorów powołała cztery tematyczne zespoły zadaniowe, które zajmą się wypracowywaniem stanowisk i opinii w kwestiach dotyczących najstarszych mieszkańców województwa.

Członkowie Rady zapoznali się też z założeniami tegorocznego Kongresu Obywatel Senior, który po raz piąty odbędzie się w maju w Parku Śląskim.

- Seniorzy to coraz liczniejsza grupa mieszkańców województwa śląskiego, to ludzie aktywni, którzy chcą wychodzić z domów i mieć wpływ na wiele rzeczy. To ludzie z wielkim bagażem doświadczeń, bardzo kreatywni, dlatego nie wyobrażam sobie, by z tego doświadczenia nie korzystać – przekonywał marszałek Wojciech Saługa, który uczestniczył w obradach rady.

Powołanie Śląskiej Rady ds. Seniorów to jedna z inicjatyw na rzecz najstarszych mieszkańców, podejmowanych przez samorząd na szczeblu województwa.

Wcześniej uruchomiono m.in. Śląską Kartę Seniora, która umożliwia wsparcie w dostępie do zasobów instytucji kultury, rekreacji i edukacji w naszym regionie poprzez szereg ulg i uprawnień oferowanych osobom, które ukończyły 60 rok życia. Dokumentem umożliwiającym skorzystanie z oferty jest dowód osobisty.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.