PARTNER PORTALU
  • BGK

Śląskie: infolinia ws. zagrożeń i nieprawidłowości podczas ferii zimowych

  • PAP/JS    12 stycznia 2018 - 23:08
Śląskie: infolinia ws. zagrożeń i nieprawidłowości podczas ferii zimowych
(fot. pixabay.com)

Wojewoda Śląski uruchomił interwencyjną linię telefoniczną, gdzie można zgłaszać wszelkie uwagi o zagrożeniach i nieprawidłowościach w organizacji wypoczynku dzieci i młodzieży w czasie ferii zimowych. Telefon 32 20 77 077 jest czynny przez całą dobę.
W woj. śląskim dwutygodniowa przerwa w nauce rozpocznie się 27 stycznia, jednak już w piątek (12 stycznia) w regionie rozpoczęła się zainicjowana przez wojewodę Jarosława Wieczorka akcja "Bezpieczne ferie 2018", która potrwa do 26 lutego. Częścią akcji jest uruchomienie specjalnego telefonu interwencyjnego.

Jak podał w piątek Śląski Urząd Wojewódzki, w akcję zostaną zaangażowane regionalne służby i inspekcje, które będą monitorować różne formy zorganizowanego wypoczynku, zarówno w miejscowościach wypoczynkowych, jak i w miejscach stałego zamieszkania dzieci i młodzieży.

O bezpieczeństwo wypoczywających w woj. śląskim dzieci i młodzieży zadbają też ratownicy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego (z grup jurajskiej i beskidzkiej) oraz Beskidzkiego i Śląskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Wojewoda przekazał już podległym mu służbom i inspekcjom stosowne zalecenia, a także zwrócił się do samorządów o aktywne włączenie się w podjęte działania.

Uzupełnieniem akcji "Bezpieczne ferie" w regionie jest konkurs plastyczny pod tytułem "Sznupek radzi, jak zimą bezpiecznie się bawić", ogłoszony przez wojewodę śląskiego, komendanta śląskiej policji, śląską kurator oświaty oraz szefa regionalnego sanepidu. Prace konkursowe należy przesłać do 27 lutego na adres Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Tytułowy Sznupek to pies - maskotka śląskiej policji. Adresowany do uczniów klas 4-6 szkół podstawowych oraz gimnazjalistów konkurs ma promować bezpieczne zachowania podczas zimowego wypoczynku, m.in. na stokach narciarskich. Wyniki plastycznej rywalizacji zostaną ogłoszone do połowy marca.

Akcję "Bezpieczne ferie" w całej Polsce rozpoczęła też policja - każdego dnia na patrole kierowanych będzie co najmniej 4 tys. policjantów ruchu drogowego, którzy m.in. będą czuwać nad bezpieczeństwem transportu dzieci i młodzieży, poprzez wzmożone kontrole autokarów i samochodów. Funkcjonariusze będą zwracać szczególną uwagę czy dzieci są odpowiednio zapięte pasami bezpieczeństwa lub znajdują się w fotelikach.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.