PARTNER PORTALU
  • BGK

Wojewoda śląski ocenia skład zarządu metropolii: Kompromis nie był pełny

  • aw    14 września 2017 - 12:15
Wojewoda śląski ocenia skład zarządu metropolii: Kompromis nie był pełny
Wojewoda Jarosław Wieczorek (fot.facebook.com/jaroslaw.wieczorek)

– Nie było pełnego kompromisu – mówi o wyborze zarządu i przewodniczącego metropolii wojewoda śląski, Jarosław Wieczorek. Zapewnia jednak, że będzie współpracował z jej nowymi władzami.
Przypomnijmy, 12 września Kazimierz Karolczak, dotąd członek zarządu woj. śląskiego, został wybrany na szefa Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Do zarządu metropolii weszli: Grzegorz Kwitek, Krzysztof Zamasz, Danuta Kamińska i Karolina Wadowska. Nie przeszła zaś kandydatura prezes WFOŚiGW w Katowicach Andrzeja. Przyczyną tego miała być jego przynależność partyjna (jest działaczem PSL ).

Zdaniem wojewody śląskiego Jarosława Wieczorka to „naciągane” tłumaczenie, bo inaczej nikt z legitymacją partyjną, nie mógłby działać na rzecz samorządów. Jak oceniał w Radiu Piekary kompromis osiągnięty podczas głosowania składu zarządu metropolii nie jest pełny.

- Trudno mi oceniać ten kompromis. Pełny szacunku dla podregionów schemat nie został zachowany - mówił wojewoda na radiowej antenie.

Zaprzeczył, jakoby PiS miał sugerować samorządowcom interwencję Beaty Szydło w razie kolejnego pata przy wyborze szefa metropolii. - Jeśli metropolia by nie funkcjonowała, jak założono ustawie to należałoby zastosować instrumenty prawne, ale to to tak jak w przypadku innych jednostek samorządowych. Jeśli nie funkcjonują ustawy przewidują pewne kroki – tłumaczył wojewoda.

Przypomniał też, że to on jako przedstawiciel rządu w terenie będzie sprawował nadzór nad funkcjonowaniem Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Na pytanie czy zamierza współpracować z zarządem metropolii odpowiedział:- Zamierzam współpracować z każdą jednostką samorządu, czy to małą gmina czy to metropolią.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.