PARTNER PORTALU
  • BGK

Katowicki Spodek i MCK będą mieć operatora. Korzystny wyrok dla PTWP

  • ZWI    22 października 2015 - 18:56
Katowicki Spodek i MCK będą mieć operatora. Korzystny wyrok dla PTWP
W MCK odbyła się m.in. ostania edycja Europejskiego Kongresu Gospodarczego (fot.PTWP)

Naczelny Sąd Administracyjnym (NSA) uznał, że konkurs na zarządcę Międzynarodowego Centrum Kongresowego oraz Hali Widowiskowo – Sportowej „Spodek” odbył się prawidłowo oraz zgodnie z prawem. Otwiera to drogę do podpisania umowy przez Katowice z operatorem MCK i Spodka. Przetarg wygrała spółka zależna PTWP - PTWP Event Center.
22 października 2015 r. Naczelny Sąd Administracyjny, uznał za prawidłowy i zgodny z prawem wybór oferty PTWP Event Center (spółki zależnej PTWP) w postępowaniu o koncesję na organizację imprez i zarządzanie Międzynarodowym Centrum Kongresowym oraz Halą Widowiskowo – Sportową „Spodek” w Katowicach.

W związku z powyższym, Naczelny Sąd Administracyjny uchylił w całości wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gliwicach z dnia 16 stycznia uchylający wyżej wymieniony wybór. Jednocześnie w związku z zakresem i charakterem nieprawidłowości wyroku sądu administracyjnego w Gliwicach, Naczelny Sąd Administracyjny nie przekazał temu sądowi sprawy do ponownego rozpatrzenia ale od razu sam orzekł reformatoryjnie na temat prawidłowości czynności Miasta Katowice.

Naczelny Sąd Administracyjny sam oddalił więc skargę spółki HKO na wybór oferty PTWP Event Center, uznając ją za niezasadną, a także odrzucił skargę tej spółki na zaniechanie przez Katowice uznania PTWP Event Center za uchylającą się od zawarcia umowy koncesji, uznając ją za w ogóle niedopuszczalną.

Przypomnijmy, że zarzuty obu skarg HKO  koncentrowały się na rzekomych brakach w dokumentach PTWP Event Center potwierdzających spełnienie wymagań udziału w postępowaniu i na tym, że Katowice naruszyły prawo oceniając te dokumenty pozytywnie. Tymczasem według Naczelnego Sądu Administracyjnego miasto nie naruszyło wyborem oferty PTWP Event Center oraz brakiem uznania jw. żadnych przepisów ustawy.  

- Z satysfakcją przyjęliśmy decyzję Naczelnego Sądu Administracyjnego, która jest jednocześnie prawomocna tj. nie podlega już zaskarżeniu. Ogłoszony dziś wyrok anuluje w pewnym sensie wcześniejsze orzeczenie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gliwicach i otwiera nam możliwość podpisania umowy koncesji z miastem Katowice. Jesteśmy gotowi do nadrobienia razem z miastem czasu straconego na skutek skarg HKO  i wadliwego wyroku sądu administracyjnego I instancji - mówi Wojciech Kuśpik, prezes PTWP.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×