PARTNER PORTALU
  • BGK

Polskie metropolie: prezydenci miast liczą na spotkania w MSW

  • Parlamentarny.pl    8 stycznia 2016 - 14:45
Polskie metropolie: prezydenci miast liczą na spotkania w MSW
Samorządowcy z miast GZM chcieliby, aby ich przyszły związek metropolitalny mógł zacząć działać od 1 stycznia 2017 r. (fot.wikipedia.org)

Samorządowcy ze Śląska i Zagłębia czekają na spotkanie z przedstawicielami ministerstwa spraw wewnętrznych. Liczą, że przy tej okazji dowiedzą się, czy, a jeśli tak, to kiedy rząd wyda rozporządzenia wykonawcze do przyjętej w ubiegłym roku przez parlament ustawy metropolitalnej. Bez nich o faktycznym powołaniu do życia jakichkolwiek związków metropolitalnych nie może być mowy.
Jeszcze w grudniu władze Górnośląskiego Związku Metropolitalnego (zrzesza on 14 gmin Górnego Śląska i Zagłębia) wystosowały do premier Beaty Szydło pismo z wnioskiem o jak najszybsze wydanie rozporządzenia, określającego tryb postępowania w sprawie składania wniosku o utworzenie związku metropolitalnego oraz zakres dokumentów, które należy do wniosku dołączyć. 

- Mamy informację, że pismo to zostało przekazane do MSW i trwają starania nad tym, aby mogło się odbyć spotkanie przedstawicieli GZM z przedstawicielami resortu - poinformował nas Wojciech Skrzypek, dyrektor biura GZM.

Cały artykuł dostępny na parlamentarny.pl.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.