PARTNER PORTALU
  • BGK

Regionalne wodociągi pozbyły się... pociągów

  • PAP/wnp.pl    9 stycznia 2018 - 17:40
Regionalne wodociągi pozbyły się... pociągów
fot.PTWP

Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągowe sprzedało firmie SKPL Cargo trzy pociągi – autobus szynowy i dwa zespoły trakcyjne. Pociągi te były zabezpieczeniem poręczenia przez Przedsiębiorstwo obligacji spółki Inteko, która niegdyś miała zaopatrywać w tabor Koleje Śląskie.
W czerwcu 2016 r. GPW po raz pierwszy próbowały sprzedać w drodze przetargu dwa autobusy szynowe typu DH znajdujące się w Poznaniu. Po kilku kolejnych próbach wystawiono je na sprzedaż w formie zaproszenia do składania ofert. Ze względu m.in. na bardzo zły stan techniczny dopiero ostatnia próba sprzedaży okazała się skuteczna. Nabywca kupił pojazdy w celu ich zezłomowania.

Sprzedaż pozostałych czterech pojazdów przewłaszczonych przez GPW (dwa autobusy szynowe typu DH1 i dwa zespoły trakcyjne typu DH2) ma być prowadzona przez komorników sądowych z Brzegu i Oleśnicy - ze względu na zbieg roszczeń związanych z ich własnością.

Więcej czytaj tutaj

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Czas ucieka..., 2018-01-09 18:10:12

    Ślązacy muszą teraz pilnować aby nie zlicytowano ich wodociągów - bo nadal źródła wody w Polsce nie mają żadnego zabezpieczenia przed roszczeniami prywatnych udziałowców... xebola.wordpress.com/2016/11/26/slowenia-uznala-dostep-do-wody-za-podstawowe-prawo-czlowieka-wprowadzajac-poprawke-do-konstyt...ucji/  rozwiń