PARTNER PORTALU
  • BGK

Ustawa o zasadach wspierania nowych inwestycji niebawem trafi do Sejmu

  • MIW    7 grudnia 2017 - 10:35
Ustawa o zasadach wspierania nowych inwestycji niebawem trafi do Sejmu
Jerzy Kwieciński, sekretarz stanu w ministerstwie rozwoju. (fot. www.kijow.msz.gov.pl)

– W najbliższych dniach trafi do Sejmu projekt ustawy o wspieraniu inwestycji – zapowiedział podczas wizyty w Katowicach Jerzy Kwieciński, sekretarz stanu w ministerstwie rozwoju. Podkreślił, że ustawa ta ustawa zmieni obecnie obowiązujące przepisy dotyczącego specjalnych stref ekonomicznych.
Projekt ustawy o zasadach wspierania nowych inwestycji znajduje się jeszcze w fazie konsultacji publicznych. Dokument ten zakłada on wsparcie nowych inwestycji w formie zwolnienia od podatku dochodowego oraz usług świadczonych nieodpłatnie przez zarządzających strefami. Te rozwiązania mają zastąpić wsparcie dotychczas funkcjonujące w ramach ustawy o SSE.

Czytaj : BCC: Cała Polska strefa ekonomiczną? Tak, ale…

- Projektowane regulacje stanowią odpowiedź na potrzebę dostosowania zasad i trybu wspierania nowych inwestycji do zmieniających się realiów społeczno-gospodarczych – czytamy w uzasadnieniu do projektu ustawy. Jak podkreślają autorzy projektu, propozycja zmian ma także na celu skorelowanie mechanizmu wsparcia ze Strategią Odpowiedzialnego Rozwoju.

Czytaj : Tadeusz Krzakowski o pomyśle Mateusza Morawieckiego: wzrośnie nam konkurencja

- Jednym z zakładanych efektów realizacji SOR jest trwały rozwój gospodarczy oraz rozwój zrównoważony terytorialnie. Powyższe oznacza położenie nacisku na rozwój wszystkich terytoriów przez wzmacnianie ich potencjałów endogenicznych i czynników rozwoju oraz likwidację barier i włączenie w procesy rozwojowe regionów zmagających się z trudnościami o charakterze restrukturyzacyjnym i adaptacyjnym oraz miast średnich tracących funkcje społeczno-gospodarcze. Zaprojektowany w ustawie system wsparcia w postaci prawa do uzyskania przez przedsiębiorcę zwolnienia od podatku dochodowego stanowić będzie ważne i skuteczne narzędzie zachęcające przedsiębiorców do inwestowania na terenie całego kraju - przekonują autorzy projektu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.