PARTNER PORTALU
  • BGK

Aquapark w Żorach ma 6 lat i jest jedną z głównych atrakcji miasta

  • aw/PAP    14 lutego 2018 - 17:33
Aquapark w Żorach ma 6 lat i jest jedną z głównych atrakcji miasta
Park Wodny Aquarion, gościł dwumilionowego klienta(fot.parkwodny.zory.pl)

Dwa miliony klientów odwiedziło w ciągu minionych sześciu lat aquapark w Żorach na Śląsku. Park wodny jest jednym z ważniejszych elementów oferty rekreacyjno-turystycznej tego ok. 60-tysięcznego miasta, obok m.in. Westernowego Parku Rozrywki i unikatowego Muzeum Ognia.
  • Park Wodny Aquarion jest zarządzany przez należącą do samorządu Żor spółkę Nowe Miasto.
  • W jej gestii pozostaje również Westernowy Park Rozrywki Twinpigs wraz z hotelem Texas oraz centrum nauki i techniki Muzeum Ognia - jedyna tego typu placówka w Polsce.

Samorządowcy podkreślają, że miejskie atrakcje, reklamowane hasłem "Ogień, woda, Dziki Zachód", przyciągają klientów nie tylko z Żor i ich najbliższych okolic, ale także z innych części województwa. W ubiegłym roku do wszystkich żorskich atrakcji sprzedano blisko 600 tys. biletów - dziesięć razy więcej od liczby mieszkańców miasta.

Park Wodny Aquarion, który w środę  (14 lutego) gościł dwumilionowego klienta, często odwiedzają także - jak wynika z badań - mieszkańcy m.in. Jastrzębia-Zdroju, Rybnika oraz powiatów wodzisławskiego, pszczyńskiego, rybnickiego i mikołowskiego; aquapark stał się tym samym jedną z największych regionalnych atrakcji - średnio odwiedza go ponad 900 osób dziennie.

"To ogromny sukces dla pracowników nie tylko Aquarionu, ale całej spółki Nowe Miasto, że w ciągu sześciu lat udało się nam przyciągnąć tak dużą liczbę odwiedzających" - oceniła w środę zarządzająca żorskim parkiem wodnym menedżerka Edyta Batko.

Obecny aquapark to dawna kryta pływania Zespołu Szkół Górniczych z lat 70. ub. wieku. Po remoncie w końcu lat 90., przez ponad 10 lat działał tam jedynie basen i siłownie. W 2010 r. zdecydowano o przebudowie i stworzeniu parku wodnego z prawdziwego zdarzenia - prace trwały półtora roku i pochłonęły 23,5 mln zł. Obiekt rozpoczął działalność w końcu stycznia 2012 r., a rok później kupiła go miejska spółka Nowe Miasto. Jej przedstawiciele podkreślają, że żorski aquapark przynosi zyski, co jest rzadkością w tego typu obiektach w Polsce, z których większość jest deficytowa.

Czytaj też: Ile kosztuje wizyta w aquaparku?

"Nasz aquapark nie tylko nie przynosi strat, ale przy atrakcyjnej cenie biletu przynosi dochody, co stanowi ewenement w skali kraju. Staramy się stale poszerzać naszą ofertę, by zatrzymać tych, którzy już nas odwiedzili i przyciągnąć nowych klientów" - wskazał prezes spółki Nowe Miasto Arkadiusz Tomaszewski, oceniając, że park wodny zyskał na atrakcyjności przy okazji ostatniej modernizacji strefy saun, systemu obsługi klienta, systemu szafek oraz powstaniu bistro.

Dwumilionową klientką aquaparku została w środę Karolina Sitek z Jastrzębia-Zdroju, która przyjechała na basen z dwiema córkami, Dominiką i Aleksandrą. Jubileuszowa klientka otrzymała upominki, w tym zaproszenia do innych żorskich atrakcji: Muzeum Ognia i Westernowego Parku Rozrywki Twinpigs, a także voucher do zlokalizowanej tam restauracji.

Park Wodny Aquarion dysponuje basenem sportowym oraz częścią rekreacyjną z drugim basenem, brodzikiem, zjeżdżalniami, saunami, jacuzzi i wieloma innymi atrakcjami. Obsługa obiektu prowadzi m.in. gimnastykę dla seniorów, kursy pływania czy zajęcia aqua-aerobiku.

REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.