PARTNER PORTALU
  • BGK

Choinka na dworcu PKP w Bytomiu: Mieszkańcy mogą ją sami ozdobić

  • AT    10 grudnia 2015 - 12:49
Choinka na dworcu PKP w Bytomiu: Mieszkańcy mogą ją sami ozdobić
Zdobienie choinki rozpocznie się 12 grudnia o 12.00 (Choinka na dworcu PKP w Bytomiu, fot.mat. pras.)

Bytomianie znów będą stroić choinkę na dworcu PKP. W ten sposób chcą uzmysłowić władzom kolejowej spółki, że zależy im na dobrym stanie i wyglądzie obiektu wyremontowanego w 2014 roku.
Po raz pierwszy ozdobili drzewko w 2013 roku, dziękując jednocześnie za decyzję o remoncie. Rok później choinka stanęła już w wyremontowanym holu dworca PKP.

- Strojenie choinki będziemy kontynuować. Pięciometrowe drzewko już czeka – mówi Tomasz Kasperek, społecznik z Bytomia i koordynator akcji. To jedyna choinka w mieście, na której każdy może zawieszać świąteczne ozdoby – dodaje.

Czytaj też: Wielka afera wokół choinki

Zdobienie choinki rozpocznie się 12 grudnia o 12.00. Zaplanowano sporo atrakcji dla najmłodszych. Plastyczki i animatorki z Młodzieżowego Domu Kultury nr 1 i Magicznej Krainy w Bytomiu zapraszają na warsztaty. Będzie wspólne robienie ozdób i malowanie pierników. Nie zabraknie tez występów artystycznych, do których przygotowują się dzieci i młodzież MDK nr 1, a także studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

- W ubiegłorocznej akcji udział wzięło kilkaset osób – mówi Tomasz Kasperek. - Dlatego tym roku postanowiliśmy połączyć zabawę z działaniem charytatywnym. Będziemy zbierać karmę dla zwierząt z bytomskiego schroniska oraz maskotki dla podopiecznych świetlicy Towarzystwa Przyjaciół Dzieci - dodaje.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.