PARTNER PORTALU
  • BGK

Częstochowa ma nową atrakcję. Koszt to 300 tys. zł

  • KDS    12 stycznia 2018 - 17:28
Częstochowa ma nową atrakcję. Koszt to 300 tys. zł
Pojazd jest w dobrym stanie, 5 lat temu został poddany pełnej renowacji i spełnia wszelkie wymagania unijne (fot. UM Częstochowa)

300 tys. zł zainwestowała Częstochowa w zakup i utrzymanie nowej atrakcji dla turystów. To klimatyczny biały, piętrowy autobus, który będzie woził mieszkańców i turystów podczas wycieczek po mieście.
W czwartek (11.01) londyński „piętrus” dotarł do Częstochowy. Na własnych kołach przejechał ponad tysiąc kilometrów z Holandii do zajezdni MPK, gdzie obejrzeli go m.in. prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk i prezes miejskiej spółki Mariusz Sikora.

Autobus to wyprodukowany w 1965 roku Bristol Lodekka. W Częstochowie będzie wykorzystywany m.in. do przejazdów turystycznych, podobnych do tych z ubiegłego sezonu, które cieszyły się dużym powodzeniem. - Wówczas miasto wynajmowało autobus, teraz ma już własny - dodają urzędnicy.

Na jego zakup miejscy radni w budżecie zarezerwowali 300 tys. zł. Jak wyjaśniają w magistracie, ta kwota pozwolił nie tylko na zakup „piętrusa”, ale też dostosowanie go do lokalnych warunków drogowych.

 

- Sam pojazd jest w dobrym stanie, 5 lat temu został poddany pełnej renowacji i spełnia wszelkie wymagania unijne. Jego charakterystycznym atutem są dodatkowe drzwi po prawej stronie, umożliwiające sprawniejszy przepływ pasażerów - opisują urzędnicy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.