PARTNER PORTALU
  • BGK

Częstochowa. Nowa placówka Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa

  • pt/pap    29 grudnia 2017 - 14:30
Częstochowa. Nowa placówka Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa
Placówki KOWR zlokalizowane są w miejscach o dużym natężeniu produkcji rolniczej (fot.farmer)

Od 1 stycznia 2018 r. rozpocznie działalność placówka Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Częstochowie - poinformowało biuro prasowe KOWR.
Placówki KOWR zlokalizowane są w miejscach o dużym natężeniu produkcji rolniczej. Teraz rolnicy z północnej części województwa śląskiego będą mogli szybciej załatwić swoje sprawy.

Sekcja Zamiejscowa w Częstochowie mieścić się będzie przy ulicy Wyszyńskiego 70/126, tuż obok Ośrodka Doradztwa Rolniczego. Rolnicy przyjmowani będą w godzinach od 8.00 do 16.00 i uzyskają pomoc oraz informacje w pełnym zakresie działalności KOWR.

KOWR ma w każdym mieście wojewódzkim oddział terenowy, z wyjątkiem województwa zachodniopomorskiego, gdzie są dwa oddziały - w Szczecinie i w Koszalinie. Ponadto KOWR ma swoje biura terenowe. Łącznie jest to ok. 60 oddziałów. Najwięcej przewidziano w woj. warmińsko-mazurskim (11).

Do najważniejszych zadań KOWR należy nadzór nad obrotem państwową ziemią. Głównym kierunkiem działalności jest organizowanie przetargów na dzierżawę gruntów. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.