PARTNER PORTALU
  • BGK

Częstochowa. Nowa placówka Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa

  • pt/pap    29 grudnia 2017 - 14:30
Częstochowa. Nowa placówka Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa

Placówki KOWR zlokalizowane są w miejscach o dużym natężeniu produkcji rolniczej (fot.farmer)

Od 1 stycznia 2018 r. rozpocznie działalność placówka Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Częstochowie - poinformowało biuro prasowe KOWR.
Placówki KOWR zlokalizowane są w miejscach o dużym natężeniu produkcji rolniczej. Teraz rolnicy z północnej części województwa śląskiego będą mogli szybciej załatwić swoje sprawy.

Sekcja Zamiejscowa w Częstochowie mieścić się będzie przy ulicy Wyszyńskiego 70/126, tuż obok Ośrodka Doradztwa Rolniczego. Rolnicy przyjmowani będą w godzinach od 8.00 do 16.00 i uzyskają pomoc oraz informacje w pełnym zakresie działalności KOWR.

KOWR ma w każdym mieście wojewódzkim oddział terenowy, z wyjątkiem województwa zachodniopomorskiego, gdzie są dwa oddziały - w Szczecinie i w Koszalinie. Ponadto KOWR ma swoje biura terenowe. Łącznie jest to ok. 60 oddziałów. Najwięcej przewidziano w woj. warmińsko-mazurskim (11).

Do najważniejszych zadań KOWR należy nadzór nad obrotem państwową ziemią. Głównym kierunkiem działalności jest organizowanie przetargów na dzierżawę gruntów. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.