PARTNER PORTALU
  • BGK

Szydło: Rozwój Polski nie może być skoncentrowany w kilku metropoliach

  • Parlamentarny.pl    18 listopada 2015 - 19:11
Szydło: Rozwój Polski nie może być skoncentrowany w kilku metropoliach
Wrócimy do polityki zrównoważonego rozwoju - mowi Szydło (fot.pixabay.com)

- Chcemy, by równe szanse mieli wszyscy, bez względu na to, czy mieszkają w małych, czy dużych miejscowościach. Bez względu na to, jaki jest w tej chwili jego status - podkreślała w expose premier Beata Szydło.
Powrót do polityki wyrównywania szans

"Rozwój kraju nie może być skoncentrowany w kilku metropoliach, musi dotyczyć obszaru całego kraju. () Wrócimy do polityki wyrównywania szans, wrócimy do polityki zrównoważonego rozwoju" - powiedziała szefowa rządu w Sejmie.

"Chcemy, by równe szanse mieli wszyscy, bez względu na to, czy mieszkają w małych, czy dużych miejscowościach, na północy, na południu, na wschodzie czy zachodzie naszej ojczyzny. Żeby każdy miał równe szanse bez względu na to, czy urodził się na terenach popegeerowskich czy w Warszawie, bez względu na to, jaki jest w tej chwili jego status" - mówiła Szydło.

Ponowny rozkwit Śląska i Łodzi

"Chcemy, by na Śląsku znów biło serce polskiego przemysłu. Chcemy, by rozkwitała Łódź. () Nie dokonamy tych zmian z dnia na dzień ani z roku na rok, ale trzeba te sprawy postawić i trzeba je podjąć. Nie trzeba się bać podejmowania trudnych decyzji" - podkreślała.

Cały artykuł na Parlamentarny.pl.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.